Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 16, 2021 16:53

Twitter Yakında Instagram Gibi Olacak!

Twitter yenilikler ile karşımıza çıkmaya tam gaz devam ediyor. Şimdi de timeline için Instagram benzeri yeni tasarım duyuruldu.
Twitter Yakında Instagram Gibi Olacak!

Mikroblog sitesi Twitter, geçtiğimiz aylarda Instagram Hikayeler özelliğinin bir kopyası olan Fleets özelliğini herkesin beğenisine sunmuştu. Ancak bu özelliğin tutmamasından dolayı Fleets’in Ağustos ayında kaldırılacağı açıklanmıştı. Şimdi ise sosyal medya devi şansını yine Instagram’dan yana deneyecek gibi görünüyor. Sızıntıları ile ünlü Jane Manchun Wong, Twitter’ın yeni fotoğraf/video tasarımını bugün ortaya çıkardı.

Jane Manchun Wong’un paylaşımına göre Twitter’da paylaşılan fotoğraf ve videolarda artık çerçeve olmayacak. Yani paylaşılan içerikler kenarlarda kırpma olmadan tam bir şekilde görüntülenecek. Tasarımsal açıdan bir bakışta Instagram’ın arayüzünü andıran bu yeniliğin çok yakında herkesin beğenisine sunulması bekleniyor. Aşağıdan Twitter’ın yeni fotoğraf ve video paylaşma tasarımına ulaşabilirsiniz.

Twitter’ın fotoğraf ve video konusunda aldığı aksiyonlar bu kadarla da sınırlı değil. Geçtiğimiz ay 4K çözünürlüğünde fotoğraf ve video yükleme imkanı sunan mikroblog sitesi görünüşe göre gizliden gizliye Instagram’a rakip olmak istiyor. Tasarımda yapılan bu hamlelere önümüzdeki dönemde fotoğraf düzenleme araçlarının da eşlik edeceğini düşünüyoruz. Anlayacağınız Twitter’ın gelecek planları Instagram’a rakip olma üzerine kurulacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.