Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 16, 2021 11:10

OPPO Yazılım ile RAM Yükseltiyor! Orta Segment Coşacak!

Çinli teknoloji devi OPPO yazılım ile RAM yükseltmesi yapan yeni güncellemesini duyurdu. Orta segment telefonlar şaha kalkacak.
OPPO Yazılım ile RAM Yükseltiyor! Orta Segment Coşacak!

Android dünyasında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. RAM tüketimi konusunda iOS’in gerisinde olan Android, artık zincirlerini kırmaya başladı. Çinli teknoloji devi OPPO yazılım ile RAM yükseltmesi yapan yeni teknolojisini duyurdu. Giriş ve orta segment telefonları şaha kaldıracak olan bu teknoloji daha akıcı bir Android deneyi sunacak.

OPPO Yazılım ile RAM yükseltecek telefonlar şaha kalkacak

OPPO, işletim sistemi arayüzü ColorOS 11.3 güncellenmesi ile bazı telefonları için RAM genişletme özelliği sunmaya başladı. Çok fazla bellek tüketen uygulamalarda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline göre RAM’e 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor.

Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8GB RAM, ihtiyaç duyulduğu takdirde 5GB daha eklenebiliyor. Aynı şekilde A Serisi’nde bulunan OPPO A74 modelinin 4GB olan RAM’e 3GB daha ekleme yapılabiliyor. Özellikle daha az kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak bellek parçalanmasını azaltıyor.

Mobil oyunlarda artık donma ve kasma olmadan akıcı bir deneyim sunacak olan RAM+ teknolojisi bugünden itibaren destekli OPPO telefonlarına gelecek. OPPO’nun açıklamalarına göre bu özelliği ilk olarak Reno 5 serisi ve OPPO A74 modeli alacak. 2021’in sonuna doğru diğer OPPO modellerine de RAM+ özelliğinin gelmesini bekliyor.

OPPO telefon kullanıcıları bu özelliği Ayarlar>Telefon Hakkında>RAM bölümünden aktif edebilecek. Depolama birimini RAM’e dönüştüren bu teknoloji sayesinde Android’in en büyük handikapı olan RAM tüketimi de ortadan kalkmış olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.