Bluetooth Kulaklık Temmuz 16, 2021 13:53

OnePlus Buds Pro Üst Düzey Bir Kulaklık Olacak, İşte Özellikleri

OnePlus bir sonraki gerçek kablosuz kulaklık için tarih verdi. OnePlus Buds Pro üst segmenti hedefleyen bir kulaklık olacak.
OnePlus Buds Pro Üst Düzey Bir Kulaklık Olacak, İşte Özellikleri

OnePlus, kulaklık serisini genişletiyor. Daha önce 22 Temmuz tarihinde Nord 2 modelini görücüye çıkaracağını açıklayan şirketten bu defa kulaklık duyurusu geldi. OnePlus Buds Pro markanın önümüzdeki hafta gerçekleştireceği etkinlikte duyuracağı bir başka ürün olacak.

OnePlus kulak içi tasarıma sahip olan kulaklık için bir de resmi görsel paylaştı. Burada kulaklığın parlak kaplamalı gövdeye ve diğer kısımları mat kaplamaya sahip olduğu görülüyor. Buds Pro’nun üzerinde dışarıdaki gürültüyü izole etmek için üç mikrofon yer alacak. şirketin açıklamasına göre kulaklık 15db’den 40db’ye kadar gürültüyü akıllıca engelleyebilecek.

Temmuz 2020’den beri Buds Pro üzerinde çalışan şirket, bu kulaklığın bir OnePlus / OPPO entegrasyonunun ürünü olmadığını belirtiyor. OnePlus ayrıca kulaklığın aktif gürültü engelleme ve diğer üst düzey özelliklere sahip, gerçekten amiral gemisi düzeyinde bir kablosuz ses cihazı olacağını ekliyor.

Buds Pro, aktif gürültü engelleme kapalı iken 38 saat, açık olduğunda ise 28 saate kadar pil ömrü sunacak. Şirket sadece kulaklıkların bağımsız pil süresiyle ilgili ayrıntıları açıklamadı. Öte yandan Buds Pro 10 dakikalık şarj ile 10 saatlik bir kullanım süresi sunabilecek. Kulaklık haznesi ayrıca Qi-kablosuz şarj ile gelecek ve sadece 2 watt gücünde şarj olabilecek. Kablolu şarj hızı ise 10 watt gücünde olacak.

CNET’e göre, kulaklıklar tasarım ve boyut açısından Apple’ın AirPods Pro’suna benzeyecek. Mat siyah renkte gelecek ve gövde parlak metalik bir kaplamaya sahip olacak. Plastik gövde yüzeyinde metalik bir görünüm elde etmek için iletken olmayan bir vakum metalizasyon teknolojisi kullanıldı. Gövdenin sıfırlanmasındaki mat kaplama, onu daha az kaygan, ter ve toza karşı daha dayanıklı hale getirecektir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.