Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 16, 2021 15:35

iPhone’lar Yavaşladı! Apple’ın Başı Yine Dertte!

Apple yine iPhone'ları yavaşlatmakla suçlanıyor. iPhone 12 dahil tüm iPhone'lar son güncellemeden sonra gözle görünür şekilde yavaşladı.
iPhone’lar Yavaşladı! Apple’ın Başı Yine Dertte!

Apple’ın güncellemeler ile iPhone’ları yavaşlatma olayını hatırlayanlarınız olur. Apple bu olayı kabul etmiş ve pili eskiyen telefonlarını yavaşlattığını açıklamıştı. Bunun için Pil Sağlığı özelliğini devreye sokan Cupertinolu firma, bugün yine bir skandal ile karşı karşıya kaldı. iPhone 12 dahil tüm iPhone’lar son güncelleme ile hissedilir bir şekilde yavaşladı.

Bu iPhone’lar yavaşladı! Güncelleme bekleniyor!

İspanya’daki tüketici koruma derneği, Apple’ın akıllı telefonları yapay olarak yavaşlatmaya devam ettiğine inanmak için nedenler olduğunu ve iPhone XS, iPhone 8, iPhone 11 ve iPhone 12 gibi modellerin yavaşladığını açıkladı. iOS 14.5, iOS 14.5.1 ve iOS 14.6 güncellemesini yükleyenler telefonlarının yavaşladığından şikayet etmeye başladı.

Tüketici koruma organizasyonu, Apple’ın eylemlerinin tüketici cihazlarına önemli ölçüde zarar verdiğine, işlemci hızını önemli ölçüde azalttığına ve pil ömrünü azalttığına inanıyor. Tüketici koruma organizasyonu Apple’dan konuyla ilgili bir açıklama talep ediyor ve ardından mahkemeye gidip gitmeyeceklerine karar vereceklerini belirtiyor.

iPhone'lar

Bazı uzmanlar, Apple’ın herhangi bir kötü niyetli eylemde bulunmadığını, ancak cihazların çalışmasında sorunlara yol açan yaygın bir hata olduğunu söylüyor. Eğer öyleyse, Apple hatayı düzeltmek için yakında bir güncelleme yayınlayacaktır. Şu sıralar iOS 14.7’nin test aşaması bitti. Önümüzdeki Pazartesi yayınlanacak olan yeni güncellemeyle birlikte iPhone’ların yine eski hızlarına kavuşması bekleniyor.

iOS 15 öncesi son büyük güncelleme olacak olan iOS 14.7 umarız tüm iPhone’larda yaşanan yavaşlama sorununu düzeltir. Son olarak yeni güncelleme ile daha önce iPhone 11’de bozulan pil sağlığı durumunun da düzeleceğini belirtelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.