Akıllı Telefon Temmuz 16, 2021 18:10

Huawei P50 Pro, Yeni Bir Tür Zoom Kamerasına Sahip Olacak

Huawei P50 serisi yaklaşıyor. Şu sıralar telefonlara dair özel bilgiler sızdırılıyor. Bunlardan biri de Huawei P50 Pro 'nun zoom kamerası.
Huawei P50 Pro, Yeni Bir Tür Zoom Kamerasına Sahip Olacak

Huawei P50 serisinde güçlü bir kamera paketi olacağı aşikar. Hatta pek çok kaynak seri tanıtılır tanıtılmaz Huawei P50 Pro modelinin DxOMark’ta zirveye yerleşeceğini iddia ediyor. Öte yandan Huawei sessizliğini korumaya devam ederken serinin 29 Temmuz’da tanıtılacağı bildiriliyor.

Tanıtım tarihi yaklaştıkça P50 serisine dair daha özel bilgiler gün yüzüne çıkıyor. Bunlardan biri de P50 Pro’da kullanılacak yeni zoom kamerası. Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına P50 Pro’daki yeni zoom kamerası öncüllerine göre uzak mesafeden daha iyi ve kayıpsız bir yakınlaştırma sağlayacak. Ek olarak bu kamera Mate 40 Pro, Huawei P40 Pro ve diğer marka akıllı telefonlarda kullanılan periskop kameradan daha farklı görünecek. Mevcut periskop kameralar dikdörtgen şeklindeyken, P50 Pro’daki kamera göründüğü gibi yuvarlak köşelere sahip olacak.

Huawei P50 Pro’da dörtlü bir kamera paketi yer alacak. Ana kamerada yaklaşık 1 inç boyutlu Sony IMX800 sensörün kullanılacağı gelen bilgiler arasında. Geniş açılı kamerada Omnivision OV64A sensör yer alırken, etkili yakınlaştırma içinse yukarıda sözünü ettiğimiz yeni nesil periskop kamera kullanılacak. P50 Pro’nun kamera paketinde dördüncü ayağı 3D ToF sensör oluşturacak.

Telefonda 6.6 inç büyüklüğünde 2696 x 1224 piksel çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip kavisli OLED ekran göreceğiz.  66 watt kablolu ve 55 watt kablosuz hızlı şarjın yer verileceği telefonun 4G versiyonuna Snapdragon 888 işlemcisi güç verecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.