Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 15, 2021 19:51

Xiaomi Mi Mix 4 Ekran Altı Kamera ile Gelecek

Xiaomi'nin çok ses getirmesi beklenen telefonu Xiaomi Mi Mix 4 hakkında bugün resmi açıklama geldi. Telefon ekran altı kamera ile gelecek.
Xiaomi Mi Mix 4 Ekran Altı Kamera ile Gelecek

Xiaomi‘nin yaklaşmakta olan Xiaomi Mi Mix 4 ile ilgili birkaç rapor geçtiğimiz haftalarda gelmeye başlamıştı. Şimdiye kadar yapılan spekülasyonlar, bu telefonun Xiaomi’nin ilk ekran altı kameralı telefonu olacağını gösteriyordu. Bugün bir Weibo kullanıcısı, “Hangisi gelecekte satın alacağınız ilk ekran altı telefon olma olasılığı daha yüksek?” mesajını yayınladı. Yanıt olarak, Xiaomi’nin ürün direktörü “Hala sormanız gerekiyor mu?” cevabını verdi. Bu yanıt, Xiaomi’nin ekran altı kamera teknolojisini seri üretmek üzere olduğunu doğruluyor .

Xiaomi Mi Mix 4 çok konuşulacak

Ekran altı kamera teknolojisini kullanan ilk firma olan ZTE’yi görünüşe göre Xiaomi takip edecek. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen ve tasarımı ile dikkat çekecek olan Mi Mix 4, amiral gemisi segmentinde yer alacak. Söylentilere göre telefonda Qualcomm’un yeni yonga seti Snapdragon 888 Plus yer alacak. Selefine göre daha yüksek saat hızı sunan bu işlemciye 12 GB RAM‘in eşlik edeceği söyleniyor.

100W hızlı şarj desteği ile ışık hızında şarj olması beklenen telefon ekran konusunda ise dikkatleri üzerine çekecek. Telefonun ekranı, ekran altı kamera olmasaydı 2K çözünürlüğünde olacaktı. Ancak ekran altı kamera teknolojisi kullanıldığından çözünürlük FHD+ olacak. OLED panel ile gelecek olan bu ekranda HRD10+, Dolby Vision ve MEMC teknolojilerinin yer alması bekleniyor.

930 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunulacağı söylenen bu telefon kamerası ile de rakiplerine göz dağı verecek. Muhtemelen Xiaomi, ana kamera tercihini Samsung’un yeni 50 Megapiksellik sensöründen yana kullanacak. Ekran altı kameranın ise kaç Megapiksel olacağı şimdilik bilinmiyor.

Xiaomi Mi Mix 4

Xiaomi’nin her zaman fark yarattığı Mix serisi bu yıla yine damgasını vuracak gibi görünüyor. Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği bilinmeyen Mi Mix 4 bakalım sektöre yeni bir soluk getirebilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.