Akıllı Telefon Temmuz 15, 2021 14:52

Xiaomi Android 12 Çalışmalarına Başladı

Xiaomi Android 12 çalışmalarına yeni modeller dahil etti. İşte Xiaomi'nin test çalışmalarına dahil ettiği son telefonlar...
Xiaomi Android 12 Çalışmalarına Başladı

Google, Android 12‘nin üçüncü beta sürümünü yayınlarken, Xiaomi yeşil robotun yeni sürümünü kendi özel MIUI arayüzü ile test etmeye başladı. Android 12’nin tanıtımı sonrası Xiaomi zaten Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro (yalnızca Çin), Mi 11 ve Mi 11i (Mi 11X Pro / Redmi K40 Pro) modellerinin Android 12 Beta (Geliştirici Önizleme) programına katılacaklarını açıkladı. Xiaomi Android 12 çalışmalarına bu defa MIUI arayüzü ile birlikte test etmeye başladı. Alt bölümde sıraladığımız telefonlar için geliştirme çalışmaları şu an için kararsız bir yapıda dolayısıyla herhangi bir indirme linki mevcut değil.

  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Mi10Pro
  • Xiaomi Mi10
  • Xiaomi Mi 10T Pro
  • Xiaomi Mi10T
  • Redmi K30S Ultra

Henüz kesin olmamakla birlikte test çalışmalarının MIUI 13 sürümü ile birlikte yapıldığı tahmin ediliyor.

Öte yandan kısa süre önce sızdırılan bir listede Android 12 güncellemesi alacak Xiaomi telefonların listelendiğini gördük. Liste henüz kesin olmamakla birlikte sıralanan telefonların büyük bölümünün Android 12 güncellemesi alacağını tahmin ediyoruz.

Xiaomi’nin güncelleme yol haritasını Android sürümleri ve MIUI sürümleri şeklinde değerlendirmek gerekiyor. Listede kullanmakta olduğunu telefon yer almayabilir, zira bu üzüntü yaratmamalı çünkü MIUI 13 güncellemesini alabilir.

MIUI 13, Xiaomi’nin ağustos ayı içerisinde gerçekleştireceği kapsamlı bir etkinlikte tanıtılacak. MIUI 12 ve MIUI 12.5 sonrası ortaya çıkan birçok sorunu ortadan kaldıracak yeni sürümde, arayüzün önemli ölçüde hafifletileceği gelen bilgiler arasında.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.