Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 15, 2021 18:53

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği için Müjdeli Haber

Facebook, WhatsApp çoklu cihaz desteği için müjdeli haberi verdi. Bu özelliği artık herkes Beta sürümünde kullanabiliyor. İşte detaylar.
WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği için Müjdeli Haber

WhatsApp kullanıcılarının merakla WhatsApp çoklu cihaz desteği için bugün müjdeli haber geldi. Sosyal medya devi Facebook, WhatsApp’ın yeni telefonsuz çoklu cihaz işlevinin sınırlı bir genel beta sürümünü duyurdu. Bu özellik artık hem iOS hem de Android’de kullanılabiliyor. Ancak şimdilik bu özelliği kullanabilmeniz için Beta sürümüne kayıtlı olmanız gerekiyor. Hatta bu özellik şimdilik belli başlı ülkelerde kullanılabiliyor.

WhatsApp’ın yeni Beta sürümünde aşağıdaki yenilikler yer alıyor.

  • Yardımcı cihazlarda canlı konumu görüntüleme.
  • Sohbetleri WhatsApp Web veya Masaüstünde sabitleme.
  • WhatsApp Web ve Masaüstünden grup davetlerine katılma, görüntüleme ve sıfırlama.
  • Telefonunda WhatsApp’ın çok eski bir sürümünü kullanan biriyle mesajlaşma veya arama, bağlı cihazınızdan çalışmaz.
  • Çoklu cihaz beta sürümüne kayıtlı olmayan bağlantılı cihazlara Portal veya WhatsApp Masaüstünden arama yapma.
  • Portalınızdaki diğer WhatsApp hesapları, bu hesaplar çoklu cihaz beta sürümüne katılmadıkça çalışmayacak.
  • WhatsApp Business kullanıcıları, WhatsApp Web veya Masaüstünden işletme adlarını veya etiketlerini düzenleyemez.

WhatsApp’ın bu yeni özelliği şimdilik dört farklı cihaza kadar destek veriyor. Bu desteğin ilerleyen dönemde daha artması ve cihaz sınırlandırılmasının kaldırılması bekleniyor. Yaz sonuna doğru nihai sürüm ile herkesin beğenisine sunulacak olan çoklu cihaz desteği sayesinde özellikle Android tablet ve iPad kullananlar rahat bir nefes alacak.

WhatsApp Çoklu Cihaz

Aktarılan bilgilere göre çoklu cihaz özelliğinde E2EE yani uçtan uca şifremele özelliği aktif olacak. Yani mesajlaşmalarınızı WhatsApp dahil kimse okuyamayacak. Böylece güvenli bir şekilde mesajlaşabileceksiniz. WhatsApp’ın yeni özelliğini test etmek istiyorsanız; Android için Play Store’dan WhatsApp Beta testine dahil olmanız, iPhone için ise Testflight üzerinden betaya kayıt olmanız gerekiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.