Akıllı Telefon Temmuz 15, 2021 9:25

Samsung Galaxy S20 Serisi Ciddi Bir Sorunla Karşı Karşıya

Son raporlar Samsung Galaxy S20 serisi modellerde ciddi bir ekran sorunun ortaya çıktığını gösteriyor. Can sıkan gelişmeye göz atalım.
Samsung Galaxy S20 Serisi Ciddi Bir Sorunla Karşı Karşıya

Samsung Galaxy S20 serisi bazı telefon kullanıcıları son dönemde ciddi bir ekran sorunundan şikayet etmeye başladı. İlk şikayetler mayıs ayı gibi başlasa da, son dönemde Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Galaxy S20 Ultra kullanıcıları bu sorunu daha fazla gündeme getirmeye başladı.

Android Police sitesinde yer alan habere göre Galaxy S20 serisi kullanıcıları telefonlarını bir süre sonra kullanılamaz haline getiren ekran titreme sorununu rapor ediyor. İlk etapta tarama çizgileri şeklinde beliren sorunda ekran bir süre sonra tamamen yeşil ya da beyaz renge dönüşüyor.

Samsung topluluk forumunda LeeYon adlı kullanıcı sorunun ilk başta oyun oynadığı esnada titremelerin ortaya çıkmasıyla fark ettiğini bildiriyor. Titremenin cihazın ana ekranında ve diğer uygulamalarda bile görülebildiği için bu sorunun sadece oyunlarla sınırlı olmadığına dikkat çekti.

Samsung’un destek ekibiyle iletişime geçtikten sonra, kullanıcıya telefonunda yazılım sıfırlama yapması talimatı verildi. Sorun devam ettikten sonra, telefonu fabrika ayarlarına çeviren kullanıcı bir süre sonra ekranın kullanılamaz hale geldiğini bildiriyor. Sonuç olarak Samsung müşteri hizmetleri ekibi, sorunu çözmek için telefonun ekranını ve pilini değiştirmek zorunda kaldı.

Bir başka forum üyesi olan Eug84 de Galaxy S20 Ultra telefonunda ekranın sürekli tarama çizgileri gösterdiğinden söz ediyor. Hatta kullanıcı YouTube’a bu sorunu net bir şekilde gösteren bir video yükledi. Bu videonun yorum bölümünü incelerseniz, diğer birçok kullanıcının telefonunda bu ekran sorunuyla karşı karşıya olduğunu göreceksiniz. Samsung’un konu hakkında resmi bir açıklama yapması beklenirken, sorunun çözümü için ekran değimine gereksinim duyulduğu ortada.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.