Apple Temmuz 15, 2021 11:23

iPhone 13 Serisi Yıl Sonuna Kadar Satış Rekoru Kıracak

Eylül ayında tanıtılacak iPhone 13 serisi modeller sadece 2021 yılı içerisinde bile rekor düzeyde satış adetine ulaşacak.
iPhone 13 Serisi Yıl Sonuna Kadar Satış Rekoru Kıracak

iPhone 13 serisi eylül ayında tanıtıldıktan kısa bir süre sonra yaygın şekilde satışa sunulacaklar. Bloomberg’in tedarik zincirlerinden gelen bilgiler ışığında yayınladığı raporuna göre iPhone 13 ailesi 2021’in sonuna kadar 90 milyon adetten fazla satacak. Bu satış adeti iPhone 12 serisi ile kıyaslandığında %20 oranında daha fazla görünüyor.

Apple, küresel çapta yaşanan çip sıkıntısına rağmen, iPhone 13’ü üretmek için önemli üreticilerin ve temel bileşen sağlayan tedarikçilerinin desteğini almış durumda. Dünyanın en büyük işlemci üreticisi TSMC de yine yakın zamanda üçüncü çeyrek üretim programında Apple ve otomobil üreticilerine öncelik vereceğini açıkladı.

iPhone 13

Bloomberg analisti Matthew Kanterman, Apple’ın 5G’nin popülaritesindeki artıştan ve akıllı telefon pazarındaki genel iyileşmeden yararlanmaya devam edeceğini söyledi. Bununla birlikte, geçen yıla göre beklenen %20’lik artışta iPhone 13 ailesinde herhangi bir gecikmenin yaşanmayacak olmasının da etkisi olacağını bildiriyor.

Öte yandan rapor,  iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde pil ömrü üzerinde olumlu bir etkisi olacak uyarlanabilir yenileme hızlarına sahip LTPO ekranlar kullanılacağını doğruladı.

Seride iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max şeklinde dört yeni model göreceğiz. Yakın zamanlı bir başka raporda iPhone 13 ve 13 mini’de fiyatların iPhone 12 serisindeki gibi kalacağı belirtildi. iPhone 13 Pro ve Pro Max ise öncüllerine göre 50 dolar daha pahalı olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.