WhatsApp Temmuz 14, 2021 10:33

WhatsApp Hesaplarını Banlatmak için Yeni Özellik Geliyor

WhatsApp'a yeni özellikler ardı arkasına geliyor. Şimdi de WhatsApp hesaplarını banlatmak için yeni özelliğin test edildiği ortaya çıktı.
WhatsApp Hesaplarını Banlatmak için Yeni Özellik Geliyor

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni özellikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Yeni gizlilik politikasından dolayı çok ağır darbeler alan uygulama, kullanıcılarına sunacağı yeni özellikler ile müşteri portföyünü elinde tutmak ve genişletmek istiyor. Şimdi de WhatsApp hesaplarını banlatmak yani engelletmek için yeni bir özelliğin test edildiği ortaya çıktı.

WhatsApp, toplu işlemlerin yürütülmesini içeren uygulamanın hüküm ve koşullarını ihlal eden kullanıcıların hesaplarını normal şartlar altında siliyor. Ancak şartlar ve koşulları ihlal etmeyen kullanıcıların hesaplarının yasaklandığı zamanlar da bulunuyor. Bunu ele almak için şirket, yasakları gözden geçirmek için bir uygulama içi araç üzerinde çalışıyor.

WhatsApp Hesaplarını Banlatmak

WABetaInfo’ya göre WhatsApp, kullanıcıların yasağı gözden geçirmesini ve hesabı geri yüklemesini sağlayacak bir uygulama içi araç üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar, WhatsApp hesaplarını incelemeyi tamamladığında bir uygulama içi bildirim alacak ve rapora göre bu işlem 24 saat sürecek. Şimdilik iOS üzerinde test edilen bu özellik sayesinde kullanıcılar spam olduğunu düşündüğü hesapları WhatsApp’a bildirebilecek. Yapılan incelemeler sonrasında ise bu hesaplar hakkında karar verilecek.

Yaz aylarının sonuna doğru hem Android hem de iPhone kullanıcılarının beğenisine sunulması beklenen bu özellik, mesajlar ile yalan haber yayanların da önüne geçecek. Çok geç kalınan bu özelliğin uygulamayı daha güvenli ve temiz kılacağını düşünüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.