Akıllı Telefon Temmuz 14, 2021 14:57

Samsung Galaxy M22’nin Resmi Görüntüsü, Fiyatı ve Özellikleri Sızdırıldı

Samsung'dan uygun fiyatlı yeni bir Galaxy M serisi telefon geliyor. Samsung Galaxy M22 tüm detaylarıyla gün yüzüne çıkmış durumda.
Samsung Galaxy M22’nin Resmi Görüntüsü, Fiyatı ve Özellikleri Sızdırıldı

Galaxy A22, Galaxy F22 derken şimdi de Samsung Galaxy M22 geliyor. Samsung’un bütçe dostu olacak bir sonraki Galaxy M serisi telefonun teknik özellikleri, fiyatı ve resmi görüntüleri açığa çıktı.

Söze tasarımdan başlayacak olursak; Galaxy M22’nin 6.4 inç büyüklüğündeki ekranında “U” şeklinde bir çentik bulunuyor. Bulunduğu segment göz önüne alındığında ekran çerçeveleri ideal görünüyor. Arka bölüme baktığımızda ise Galay M22’nin dörtlü bir kamera paketine sahip olduğunu görüyoruz. LED flaş bu kameraların yerleştirildiği bölgenin dışında tutuluyor.

Kısa süre içerisinde resmiyet kazanacak Galaxy M22 çok geçmeden Türkiye pazarına da giriş yapacaktır. Avrupa fiyatı 4GB RAM + 128GB versiyon için 240 € olarak belirlenen telefonun başlıca özelliklerine değinelim.

Galaxy M22’de 6.4 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüğünde 90Hz tarama hızına sahip Super AMOLED ekran göreceğiz. MediaTek’in Helio G80 işlemci biriminden güç alacak telefonda 48 megapiksel dörtlü arka kamera yer alacak. Ana kameraya 8 megapiksellik ultra geniş açılı, 2 megapiksel derinlik ve 2 megapiksel makro kamera eşlik edecek. Ön kameranın ise 13 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

Kutudan Android 11 sürümüyle çıkacak Galaxy M22, 25 watt hızlı şarj desteğine sahip 6.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak. Fakat kutudan çıkacak adaptörün 15 watt olması bekleniyor. Telefonun bir de 4GBR AM + 64GB versiyonu olacak ki, bu modelde fiyatın 200 € seviyesinde olacağı konuşuluyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.