Akıllı Telefon Temmuz 14, 2021 12:25

Türkiye’de Satılacak Redmi 10’un Birçok Özelliği Sızdırıldı

Redmi ürün yelpazesini genişletmeyi sürdürüyor. Son gelişmeler markanın Redmi 10 modeli için çalışmalara başladığını gösteriyor.
Türkiye’de Satılacak Redmi 10’un Birçok Özelliği Sızdırıldı

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi önümüzdeki günlerde Hindistan’da ilk 5G destekli telefonu olan Redmi Note 10T 5G’yi piyasaya sürecek. Görünüşe bakılırsa şirketin kısa vadede yeni telefon duyuruları olacak. Bunlardan biri olan Redmi 10, FCC ve IMEI belgelendirme kuruluşu tarafından onaylandı. Bu listeler Hindistan, Avrupa, Rusya, Malezya ve Singapur’da da sertifikalandırıldığından, Redmi10 birçok pazarda kullanıcılarla buluşacak.

FCC listesinde yer alan bilgilerde telefonun Android 11 tabanlı MIUI 12.5 sürümüyle çıkış yapacağı görülüyor. Çift bantlı Wi-Fi ve 4G bant desteğiyle gelen telefonda bellek seçenekleri 4GB + 64GB, 4GB + 128GB ve 6GB + 128GB şeklinde olacak.

Redmi 9 ve diğer versiyonları geçen yıl haziran ayında çıkış yaptı. Redmi10 için sertifika sürecinin başlamış olması tanıtım tarihinin pek de uzak olmadığını gösteriyor. Muhtemelen MediaTek bir işlemciden güç alacak telefonda ekran çözünürlüğü HD+ seviyesinde olacak. Merak edilen ekranın 90Hz tarama desteğine sahip olup olmayacağı.

Redmi Note 9’dan Note 10 serisine geçişte radikal bir tasarım değişikliğine gidildi. Benzer süreç muhtemelen Redmi 9’dan Redmi10’e geçildiğinde de olacak. Arka bölümde en az üç kameranın yer alacağı telefonda ön kameranın ekran üzerinde merkeze yerleştirilmesi bekleniyor.

Redmi10 hakkına önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı öğrenmiş olacağız. Telefonun en büyük kozu ise kuşkusuz uygun fiyatı olacaktır.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.