Apple Temmuz 14, 2021 11:37

iPhone 13 Peynir Ekmek Gibi Satacak

Apple'ın yeni iPhone'ları peynir ekmek gibi satacak. Bu yüzden iPhone 13 için üretim kapasitesinin artırılacağı söyleniyor.
iPhone 13 Peynir Ekmek Gibi Satacak

Cupertinolu teknoloji üreticisi Apple, pandemi döneminde tanıttığı iPhone 12 ailesinde büyük çaplı yenilik sunmaması ile çok eleştirilmişti. Ancak yapılan bu eleştiriler ile satış rakamları örtüşmemiş ve Apple tüm dünyada yeni serisi ile yok satmayı başarmıştı. Şimdi ise gözler Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 13 ailesine çevrilmiş durumda. Yine dört farklı model tanıtacak olan Apple bu sefer geç de olsa çentik konusunda bir aksiyon alacak.

iPhone 13 tüm dünyada yok satabilir

Daha küçük çentik ve daha büyük kamera lensleri ile gelecek olan yeni seri hakkında bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı. Bloomberg’in yeni bir raporuna göre Apple, bu yılın sonuna kadar 90 milyon adet iPhone 13 sevkiyatı yapmayı bekliyor. Apple, genellikle Eylül-Ekim ayından yıl sonuna kadar süren lansman dönemi için yaklaşık 75 milyon adet yeni iPhone sipariş ediyor. Ancak bu yıl şirket, üretimini yüzde 20 artırmak istiyor. Muhtemelen yeni seri peynir ekmek gibi satacak. Bu yüzden Apple stok sorunu yaşamak istemiyor.

iPhone 13 Pro Max

iPhone 12S olarak da isimlendirilme ihtimali olan yeni seri ekran boyutu açısından yine selefi gibi aynı inç değerlerine sahip olacak. Ana ve mini modelde 60 Hz’lik OLED ekran kullanacak olan Apple, Pro ve Pro Max’te ise 120 Hz tazelemeli LTPO teknolojisi ile geliştirilen OLED ekrana yer verecek.

Muhtemelen Android’de yıllardır yer alan her zaman açık ekran özelliği bu sefer iPhone’a da gelecek. Ancak bu özellik yenileme hızından dolayı sadece Pro modellerine özel olabilir. Fiyat açısından ise Apple’ın yine aynı fiyat bandını tercih etmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Türkiye’de tüm modeller 1.000 TL ila 2.000 TL arasında zamlanacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.