Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 14, 2021 15:55

iPhone 12 MagSafe Battery Pack ile Batarya Ömrünüz Uzayacak

Apple, iPhone 12 MagSafe Battery Pack ile karşımıza çıktı. 1.000 TL'lik bu aksesuar sayesinde priz arama derdinden kurtulacaksınız.
iPhone 12 MagSafe Battery Pack ile Batarya Ömrünüz Uzayacak

Cupertinolu Apple, iPhone 12 ile birlikte MagSafe adını verdiği özünde mıknatıs olan bir özelliği kullanıma sunmuştu. Aksesuar çeşitliliği açısından kullanıcıların hayatını kolaylaştıran bu özellik şimdi de iPhone’ların bataryasını uzatmak için kullanılacak. iPhone 12 MagSafe Battery Pack adı verilen bu aksesuar sayesinde bataryayı mıknatıs ile iPhone’un arkasına yapıştıracak ve telefonunuzu bir powerbankmiş gibi şarj edebileceksiniz.

iPhone 12 ailesinin tamamı ile uyumlu olan bu aksesuar Amerika’da 99 dolar gibi uygun bir fiyata satılırken, ülkemizde tam 1.079 TL’den satılacak. Bu aksesuarı aldığınızda kutu içeriğinden sadece bataryanın çıktığını USB-C – Lightning Kablosu ve USB-C adaptörünü ayrı olarak satın almanız gerektiğini belirtelim.

Bu aksesuar hem iPhone’u hem de MagSafe Battery Pack aynı anda şarj edebilmeniz için doğrudan şarj özelliğine sahip. Yani aynı anda hem telefonu hem de bataryayı şarj edebiliyorsunuz. iPhone 12 sahiplerinin kaçırmaması gereken bu aksesuar hareket halindeyken şarj olurken iPhone’u 5W’a kadar güçle şarj edebiliyor. 20W veya daha yüksek bir güç kaynağına bağlanırsa, 15W’a kadar güçle şarj olabiliyor.

iPhone 12 MagSafe Battery Pack

Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan iOS 14.7 ve üzeri işletim sistemlerinde çalışacak olan Apple’ın yeni aksesuarı hakkında şimdilik bilinenler bu kadar. Bataryanın kapasitesi ve iPhone’u kaç defa şarj edebiliyor gibi bilgiler Apple tarafından paylaşılmadı. Muhtemelen de paylaşılmayacak. Alın kullananın biz sizin için en iyisini yaptık mottosu ile ilerleyen Apple, umarız bu politikasını hafifletir ve teknik detayları bizlerle paylaşır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.