iOS Temmuz 14, 2021 17:57

iOS 14.7 Güncellemesi için Geri Sayım Başladı!

Apple, iOS 14.7 güncellemesi için geri sayımı resmen başlattı. Güncelleme önümüzdeki hafta herkesin beğenisine sunulacak gibi görünüyor.
iOS 14.7 Güncellemesi için Geri Sayım Başladı!

iOS 15 güncellemesini geçtiğimiz ay tanıtan Apple, şu sıralar iOS 14.7 üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Geliştiricileri üzerinde bu güncellemeyi test eden Apple, bugün son Beta sürümünü yayınladı. RC olarak geçen bu sürüm artık nihai sürümün geleceğinin en büyük işareti. Bu güncellemenin önümüzdeki hafta tüm kullanıcılara sunulacağını düşünüyoruz.

Yeni güncelleme ile birlikte iPhone 12 için tanıtılan MagSafe Battery Pack aksesuarına destek sunuluyor. MagSafe Battery Pack’ı satın alanlar kullanmak için bu güncellemeyi mutlaka yüklemesi gerekiyor. Apple Music için bir dizi iyileştirmeyi barındıran bu sürüm, iPhone modellerinde yaşanan sorunları da çözmesi ile dikkat çekiyor.

Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebileceğiniz bu güncelleme muhtemelen önümüzdeki Pazartesi günü Türkiye saati ile 20:00’da yayınlanacak. Güncellemeyi yüklemeden önce Wi-Fi ağına bağlı olduğunuzu ve şarjınızın yüzde 80’den fazla olduğuna emin olun.

iPhone 12 iOS 14.5

iOS 14.7 güncellemesi ile gelen yenilikler

  • iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max için MagSafe Battery Pack desteği
  • Apple Card Family, kredi limitlerini birleştirme ve ortak sahip olunan bir hesabı mevcut bir Apple Card kullanıcısıyla paylaşma seçeneği ekler.
  • Home uygulaması, HomePod’daki zamanlayıcıları yönetme yeteneği ekler
  • Hava kalitesi bilgileri artık Kanada, Fransa, İtalya, Hollanda, Güney Kore ve İspanya için Hava Durumu ve Haritalar’da mevcut olacak.
  • Podcast kitaplığı, tüm şovları veya yalnızca izlenen şovları görmeyi seçmenize olanak tanıyacak.
  • Apple Music’te çalma listesi menüsü seçeneği eksik sorunu düzeltiliyor.
  • Dolby Atmos ve Apple Music kayıpsız ses çalma beklenmedik bir şekilde durma sorunu çözülüyor.
  • Bazı iPhone 11 modellerinde yeniden başlattıktan sonra bozulan pil durumu düzeltiliyor.
  • Posta iletilerini oluştururken Braille ekranları geçersiz bilgileri gösterme sorunu çözülüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.