Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 14, 2021 12:36

Huawei FreeBuds 4 Aktif Gürültü Engellemede Yeni Bir Dönem Başlatıyor

HUAWEI FreeBuds 4, aktif gürültü engellemede yapay zeka kullanarak açık tasarım aktif gürültü engellemede yeni bir dönem başlatıyor.
Huawei FreeBuds 4 Aktif Gürültü Engellemede Yeni Bir Dönem Başlatıyor

Geçtiğimiz gün Türkiye’de satışa sunulan Huawei FreeBuds 4, yüksek çözünürlüklü ses kalitesi ve akıllı ses bağlantı deneyimiyle açık tasarım aktif gürültü engelleme 2.0 çağını resmen başlatıyor.

Pasif gürültü engelleme kulak kanalını dış gürültüden izole eden fiziksel kulak tıkaçları ile elde edilirken, aktif gürültü engelleme, mikrofonlar ve gürültü önleyici ses dalgalarının kullanımı ile elde ediliyor. Aktif gürültü engelleme, harici gürültüye aktif olarak karşı koymak için dijital araçlar kullanarak, fiziksel yollarla giderilemeyen gürültüyü de ortadan kaldırıyor.

Çoğu açık kablosuz kulak içi kulaklıkta aktif gürültü engelleme bulunmaz. Aktif gürültü engelleme özelliği bulunan kulaklık takarken, kullanıcıların metro vagonları veya otobüsler ve yoğun yol kenarları gibi gürültülü ortamlarda müziğin keyfini çıkarmak için genellikle ses seviyesini sonuna kadar açmaları gerekir. Bu, sessiz ve rahat bir dinleme deneyiminin keyfini çıkarmayı zorlaştırır.

Huawei FreeBuds 4, Uyarlanabilir Kulak Eşleştirme (AEM) teknolojisine sahip. Kablosuz kulaklık, kullanıcının kulak şeklini ve kullanım durumunu otomatik olarak algılayarak, her kullanıcı için optimum gürültü engelleme kurulumunu akıllı bir şekilde belirleyerek en konforlu gürültü engelleme deneyimini sağlamakta.

FreeBuds 3’te, kullanıcıların kendilerine en iyi sonucu veren gürültü engelleme parametrelerini bulmak için manuel yapmaları gerekiyordu. FreeBuds 4 ise kullanıcılar artık gürültü engelleme özelliği etkinleştirildiğinde akıllı gürültü engelleme parametreleri eşleştirmesinin keyfini çıkarabilir ve her zaman, her yerde özelleştirilmiş bir dinleme deneyimi yaşayabilir.

Siyah ve gümüş renklerde listelenen kulaklık 1.399 TL fiyatla satışa sunulmakta.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.