Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 13, 2021 16:24

Xiaomi Mi 10 Ultra Özür Dilettirdi!

Xiaomi Mi 10 Ultra için yapılan kötü yorumdan dolayı bir kullanıcı özür mesajı yayınlandı. Peki, telefonun nesini eleştirmişti?
Xiaomi Mi 10 Ultra Özür Dilettirdi!

Çin’de bir adam kısa bir süre önce Xiaomi tarafından Xiaomi Mi 10 Ultra’yı kötü niyetli bir şekilde eleştirdiği için dava edilmişti Mahkeme, adamın gazetede Xiaomi’den özür dilemesini istedi. Bu ilginç konu internette büyük ilgi gördü. Xiaomi Mi 10 Ultra davasını kaybeden adam firmadan özür diledi. Peki, bu süreçte neler yaşandı?

Bir yıl önce, 11 Ağustos’ta Zhang, iki Xiaomi Mi10 Ultra telefonu satın aldı. 17 Ağustos’ta iki ürün incelemesi yayınladı. Bu incelemelerden biri şöyledi; “Bu model bir haftalığına sahibim ve sekiz kez çöktü. Ayrıca, oynarken telefon 50 derecenin üzerine çıkıyor. Şarj hızı çok hızlı olmasına rağmen güç tüketimi de çok hızlı. İki saat sonra telefonda şarj kalmıyor.” Diğer incelemede ise şöyle yazdı: “Pil ömrü iyi değil. Bir haftalık kullanımdan sonra çok sıcak, çok gecikmeli, fotoğraf çekerken net değil, yavaş şarj oluyor ve telefon su geçirmez değil.

Ancak bugün Xiaomi’nin açtığı dava Zhang’in alehine sonuçlandı. Davayı kaybeden adam Xiaomi’den özür diledi. Özür mesajında ise; “17 Ağustos 2020 tarihinde JD platformunda iki adet Xiaomi Mi 10 Ultra cep telefonu siparişi ile ilgili yanlış olumsuz yorumlarda bulundum. Nanjing Şehri Yuhuatai Bölge Mahkemesinin (Dava No. (2021) Su 0114 Minchu No. 1430) kararından sonra, yanlış ürün incelemeleri yayınladığımın Xiaomi’nin itibarını ihlal ettiğini söylemeliyim. Hatanın derinden farkındayım ve içtenlikle özür dilerim.” ifadesini kullandı.

Xiaomi mi 10 Ultra

Xiaomi‘yi haksız yere eleştiren adama firma tarafından dava açılması oldukça ilginç. Genelde bu tip durumlarda yaşanan olaydan dolayı kullanıcı ile iletişime geçer ve sorunu çözmek için aksiyon alır. Xiaomi’nin yorumlardan dolayı mahkemeye başvurması büyük tepki alabilir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.