Bilgisayar Temmuz 13, 2021 9:57

Merakla Beklenen Realme Book İşte Böyle Görünecek

Realme çok yakında bilgisayar pazarına giriş yapacak. Realme Book adını taşıyacak bilgisayarın detaylı görüntüleri yayınlandı.
Merakla Beklenen Realme Book İşte Böyle Görünecek

Realme, Realme Book adında ilk dizüstü bilgisayar modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Realme geride bıraktığımız ayda bir dizüstü bilgisayar ve Realme Pad adında bir tablet duyurusu gerçekleştireceğini açıkladı. Hatta marka dizüstü bilgisayara ait bir de render paylaştı. Şimdi ise bilgisayarın çok sayıda görüntüsü sızdırıldı.

Yüksek kalitedeki görüntülere göre Realme’nin ilk dizüstü bilgisayarı tasarım noktasında büyük ölçüde Apple MacBook ile aynı. Ekran çerçeveleri bir hayli ince görünürken, sağda ise parmak izi tarayıcısına ev sahipliği yapan güç butonu dikkatlerden kaçmıyor. Solda 2 x USB Type-C bağlantı noktası, sağda ise 1 x USB Type-A bağlantı noktası ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunuyor.

Üniversite öğrencilerine ve çalışan profesyonellere yönelik olduğu bildirilen bilgisayar Windows 10 işletim sistemiyle çıkış yapacak. 11. nesil Intel Core i3 ve i5 işlemcilerden güç alacak dizüstü bilgisayarda çoklu RAM ve SSD depolama seçenekleri olacak.

Ekran tarafın baktığımızda Realme’nin ilk dizüstü bilgisayarı 14 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğünde olacak. Daha önceki bir sızıntı bu ekranın 3:2 en boy oranına sahip olacağını iddia etti. 307 x 229 mm ölçülerinde ve 16 mm kalınlığında olduğu bildirilen bilgisayar 1.5 kg’ın altında bir ağırlığa sahip olacak.

Realme Book’ın can alıcı tarafı ise fiyatı olacak. Ağustos ayında satışa sunulması beklenen dizüstü bilgisayarın 540 doların altında fiyatlandırılacağı gelen bilgiler arasında.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.