Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 13, 2021 20:27

Android 12 Telefonları Konsola Dönüştürecek

Android 12 hakkında her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de yeni güncellemenin oyun odaklı özellikleri açıklandı.
Android 12 Telefonları Konsola Dönüştürecek

Google I/O 2021 etkinliğinde üstü kapalı bir şekilde tanıtılan Android 12 hakkında her geçen gün yeni bilgiler açıklanmaya devam ediyor. Bugün de yeni Android sürümünün oyun modu hakkında detaylar paylaşıldı. Görünüşe göre Google, mobil oyunlara bu yıl fazlasıyla önem vermeye başlayacak. Peki, yeni mod oyunculara ne sunacak?

Google, oyuncular için Android 12’yi önemli ölçüde iyileştirmeye çalışıyor. Özellikle oyunun başlaması için bekleme süresi minimuma indirildi. Yeni güncelleme, oyunu tam olarak yüklenmeden başlatmanıza izin veren İndirirken Oynat özelliği sunacaktır. Google, yeniliğin oyunların “saniyeler” içinde açılmasına izin vereceğini iddia ediyor. Testler, indirme başladıktan hemen sonra oyunların başlatılabileceğini ortaya koyuyor.

Android 12 ile oyunu inerken oynayabileceksiniz

Google konuyla ilgili olarak; “Yükle düğmesi, arka planda kalan kaynaklar indirilirken oynamaya ne zaman başlayabileceğinizi bildiren bir şimşek simgesine sahip olacak. Oynat düğmesi 127 MB’lık bir indirmede yüzde 18 olduğunda açılacak. Oyunun bir bölümü indiğinde oynamaya başlayabileceksiniz.” açıklamasında bulundu.

Android 12, oyun oynarken kullanışlı olabilecek seçenekler içeren bir oyun panosu sunacak. Ekranın üst kısmında, her biri ekran görüntüsü almaktan, Rahatsız Etmeyin modunu etkinleştirmekten, oyun kaydetmekten ve kare hızı sayacından sorumlu olan birkaç düğme yer alacak. İsterseniz, oyunu YouTube’da yayınlamaya başlayabilir ve başarıları görüntüleyebilirsiniz . Yeni özellik, bu yıl içinde bir dizi cihaza ulaşacak.

Android 12

Google ayrıca Android oyunları oluşturmak ve optimize etmek için Android Oyun Geliştirici Kitini tanıttı. Oyuncular, yeni API’lerle, pil ömrüne (Pil Tasarrufu) veya en yüksek kare hızlarına (Performans) öncelik vererek oyunlarını optimize edebilecek. Google’ın bu yeni özelliklerini Pixel ailesinden sonra ilk kullanan firmanın ise Samsung olması bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.