ZTE Temmuz 12, 2021 16:21

ZTE Axon 30 Ekranı ve Ön Kamerası ile Rakipsiz Olacak

ZTE'nin yeni canavarı ZTE Axon 30 için artık gün sayıyoruz. Tanıtımına az bir süre kala telefon hakkında yeni bilgiler paylaşıldı.
ZTE Axon 30 Ekranı ve Ön Kamerası ile Rakipsiz Olacak

Android cephesinde ekran altı kameralı akıllı telefon yarışı devam ediyor. Bu alanda öncü ZTE olmasına rağmen Xiaomi ve Samsung karşısında çok güçlü rakipleri var. Ancak bu, ZTE’nin vazgeçeceği anlamına gelmiyor. ZTE Axon 30 adlı yeni nesil ekran altı kameralı telefon çok yakında bizlerle olacak. 15 Temmuz’da tanıtılacak olan telefon hakkında bugün heyecanlandıran bilgiler firma tarafından paylaşıldı.

ZTE Axon 30 ekranı ile rakiplerine göz dağı verecek

ZTE’nin resmi tanıtım afişinde görüldüğü gibi, Axon 30 5G ekran altı kameralı telefon 120Hz yüksek yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olacak. Üstelik bundan önce şirket, telefonun 400PPI yüksek piksel yoğunluğuna sahip olacağını açıklamıştı. Dolayısıyla bunu bugünkü duyuru ile birleştirdiğimizde ZTE’nin ekran altı kamera teknolojisinin gerçekten olgunlaştığını söyleyebiliriz.

ZTE Axon 30

Önümüzdeki günlerde Axon 30 hakkında daha fazla haber duyacağız. Muhtemelen bu modelde Snapdragon 888 yonga setine yer verilecek. RAM tarafında ise 6 GB ve 8 GB RAM opsiyonları bulunacak. Muhtemelen Çin’e özel 12 GB RAM’li sürümü de bulunacak. Ekran altı kamera teknolojisinde ustalaşan Çinli firma, bu alanda öncülük etmeye devam edecek gibi görünüyor.

Ekran altı kamerayı üst düzey ekran ile birleştirecek olan ZTE’nin global pazarda önümüzdeki dönemde ataklarının olacağını düşünüyoruz. Türkiye pazarına da gelmesini beklediğimiz firma bakalım rakipleri gibi ülkemizde telefon üretecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.