Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 12, 2021 12:20

WhatsApp’ın Android Özelliği iPhone’a Geliyor

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan WhatsApp'ın Android özelliği iPhone'a da geliyor. Çok yakında bu özelliği herkes kullanabilecek.
WhatsApp’ın Android Özelliği iPhone’a Geliyor

Facebook’un çatısı altında yer alan WhatsApp yeni özelliklerini bizlerle buluşturmaya devam ediyor. WhatsApp’ın Android özelliği geçtiğimiz haftalarda görünmüştü. Beta sürümünde ortaya çıkan bilgilere göre popüler mesajlaşma uygulaması bir defa görüntülendikten sonra silinen fotoğraf ve videoları test ediyordu. iPhone’a ne zaman geleceği bilinmeyen bu özellik bugün o ortaya çıktı.

WhatsApp’ın Android Özelliği Yakında iPhone’a Gelecek

WhatsApp‘ın kararlı sürümlerinde hali hazırda kaybolan bir mesaj özelliği yer alıyor. Ancak, bu farklı şekilde çalışıyor. Mevcuttaki özellik sohbetlerdeki mesajlar gönderildikten yedi gün sonra otomatik olarak siliniyor. Yeni Bir Kez Görüntüleme modu, fotoğrafların ve videoların görüntülendikten sonra anında silinmesini sağlıyor. Ancak bu özelliği kullandığınızda alıcıya uyarı gönderilecek. Bu uyarıda gönderilen içeriğin sadece bir defa görüntüleneceği ibaresi yer alacak.

Ancak, şimdiye kadar hiç kimse bu tür mesajların ekran görüntüsünü almayı yasaklamıyor ve gönderenin bundan haberi bile olmayacak.

WhatsApp'ın Android Özelliği

WhatsApp’ın kararlı sürümlerinde kendi kendini imha eden fotoğraf ve video özelliğinin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. Tahminlere göre yaz aylarının sonlarına doğru iPhone ve Android için yayınlanacak güncelleme ile bu özellik herkesin kullanımına açılacak.

WhatsApp’ın bir sonraki yeniliği merakla bekleniyor. Rakibi olan Telegram’a kullanıcılarını kaptırmak istemeyen WhatsApp’tan bu süreçte birçok yenilik göreceğiz. Bakalım iki firma arasındaki rekabet bize nasıl yansıyacak?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.