Huawei Temmuz 12, 2021 18:56

Huawei İnsansız Bisiklet Tanıtacak! Huawei Kendini Aştı!

İnsansız otomobillerden sonra şimdiki yeni trend belli oldu. Huawei insansız bisiklet modeli ile karşımıza çıkacak. Çinli firma kendini aştı.
Huawei İnsansız Bisiklet Tanıtacak! Huawei Kendini Aştı!

Çinli teknoloji devi Huawei’nin bir süredir sürücüsüz otomobil üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Ancak bugün gelen bilgilere göre; çok yakında Huawei insansız bisiklet ile karşımıza çıkacak. Design Boom’a göre, Huawei bir arabanın yanı sıra bisiklet olan yeni bir kendi kendini süren araç üzerinde çalışıyor.

Söylentilere göre; Huawei’nin geliştirme mühendislerinden biri olan Zhihui Jun, bir bisiklet kazasında yaralandıktan sonra bu fikri ortaya attı. Ekip, insansız bir bisiklet yaratmak için bir dizi sensör, kamera ve oldukça güçlü bir donanım platformu içeren bir otomatik kontrol sistemi ile donatacak. Ek olarak, mühendisler trafik durumunun algılanması ve araç kontrolü için bir dizi algoritma uygulayacak. Kameralar ve sensörler engelleri tanıyacak ve yapay zeka teknolojileri, insan müdahalesi olmadan durumlara yanıt vermenizi sağlayacak

Mühendisler ilk olarak bisikleti bilgisayar destekli bir tasarım sisteminde modellemeye başlamış. Bisikleti insansız bir araca dönüştürmeyi mümkün kılan bir dizi ayrıntı eklemişler. İki büyük fırçasız motor ve bir direksiyon sistemi kuran ekip ardından sahne derinliğini belirlemek için bir kamera, bir ivmeölçer, bir jiroskop ve bir lazer telemetre eklemiş. Bisiklet, yaklaşık 2-3 saat boyunca bir model 6S lityum pil kullanacak. Ayrıca bu model Huawei Ascend 310’u AI işlemci yer alacak.

Huawei insansız bisiklet tanıtıldı

Bisiklet, en ufak eğimler hakkındaki bilgileri işleyen ve bisikleti dik konumda tutan bir dengeleme sistemi ile donatılacak ve arka tekerlek pedal yardımı olmadan doğrudan motordan dönecek. Şimdilik geliştirme aşamasında olan bu bisikletin ne zaman tanıtılacağı bilinmiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.