Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 12, 2021 20:22

Galaxy S22 Olympus Lensler ile Gelmeye Çok Yakın!

Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S22 için heyecanlandıran iddia ortaya atıldı. Olympus lens bu telefonun kamerasını şaha kaldıracak.
Galaxy S22 Olympus Lensler ile Gelmeye Çok Yakın!

Samsung’un bir sonraki amiral gemisi serisi bildiğiniz Galaxy S22 olacak. Raporlara göre, Güney Koreli firma 11 Ağustos’taki Galaxy konferansında katlanabilir telefonları olan Galaxy Z Fold 3 ve Flip 3 modellerini tanıtacak. Herkesin merakla beklediği S22 ailesinin ise Ocak ayında tanıtılması bekleniyor. Samsung şu sıralar katlanabilir telefonlarına odaklanmış olsa da S22 ailesi hakkında heyecanlandıran bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Galaxy S22’nin kameraları Olympus’a emanet

Son gelen bilgiler, Galaxy S22 serisinin 200 Megapiksel kamera ile geleceğini gösteriyor. Bu kamera Olympus tarafından geliştirileceği ve diğer dört destekleyici sensöre sahip olacağı söyleniyor.. Bu iddialar S22 serisinin beş arka kamera kurulumuyla geleceği anlamına geliyor. Ancak bu serinin 108MP ISOCELL HM3 sensörle geleceğini iddia eden başka bir rapor daha var. Şu an itibariyle, bu akıllı telefon için hangisinin doğru bilgi olduğunu kestirmek güç.

Samsung, S22 serisinin kamerasının yanı sıra işlemcisi de dikkatleri üzerine çekiyor. Her zamanki gibi ABD ve Çin versiyonları Snapdragon 895 ile gelecek. Ancak ilk defa Exynos 2200 ile Avrupa ve Kore versiyonları daha iyi bir performansa sahip olacak gibi görünüyor. Ayrıca bu çip, AMD RDNA2 GPU teknolojisini kullanacak. RDNA2 sayesinde mobil oyunlarda seviye atlanacak. Bu yüzden Snapdragon 895 ile Exynos 2200 arasında dağlar kadar fark olacağı söyleniyor. Umarız Samsung yeni amiral gemisi modellerinde sadece Exynos 2200 kullanır.

Galaxy S22

Bu yıl Samsung yine üç model ile karşımıza çıkacak. Ana ve Plus modellerde AMOLED ekran yer alacakken Ultra modelde LTPO teknolojisine sahip OLED ekran kullanılacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.