Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 12, 2021 14:24

En Hızlı Android Telefonlar Belli Oldu

Android dünyasında hız rekorları kırılmaya devam ediyor. Bugün ise son yılların en hızlı Android telefonlar listesi yayınlandı.
En Hızlı Android Telefonlar Belli Oldu

Telefonlar artık bildiğiniz gibi bilgisayarlara eşdeğer bir performans sergilemeye başladı. Özellikle Android dünyasında yaşanan gelişmeler bilgisayarlara olan ihtiyacı büyük ölçüde azalttı. Hız rekorlarının kırıldığı telefon sektöründe bugün en hızlı telefonlar belli oldu. En hızlı Android telefonlar listesine baktığımızda bizleri oyuncu telefonları ilk sırada karşılayarak büyük bir sürpriz yapıyor.

İşte En Hızlı Android Telefonlar 

Performans kıyaslama platformu olan Master Lu, 2021’in ilk yarısında Android ile çalışan en hızlı canavaları belirledi. İlk sırayı 938.991 puan alan oyun akıllı telefonu Black Shark 4 Pro alıyor. Bunu, 925.589 puanla ile oyunculara yönelik başka bir telefon olan Asus ROG Phone 5 takip ediyor. Üçüncülük 901.557 puanla Nubia Red Magic 6 Pro’ya gidiyor. Bu üç modelin ortak özelliği ise Snapdragon 888 yonga setinden beslenmesi oluyor.

En Hızlı Android Telefonlar

İlk onda aynı üreticiden iki akıllı telefonun olmaması dikkat çekiyor. Listenin geri kalanında sırasıyla; Vivo X60 Pro +, iQOO 7, Xiaomi Mi 11 Ultra, OPPO Find X3 Pro, Realme GT, OnePlus 9 Pro ve Redmi K40 Pro yer alıyor.

Ayrıca, Master Lu tarafından; Oppo Find X3 Pro, Realme GT, Nubia Red Magic 6 ve Huawei Mate 40 Pro 4G en pürüzsüz dış görünüme sahip telefon seçildi.

Listenin uzun bir süre böyle olacağını düşünüyoruz. Çünkü Snapdragon 888’in çıkacağı performans belli. Ancak 2021’in son çeyreğinde tanıtılacak olan Snapdragon 895 ve Exynos 2200 yonga setleri ile bu liste komple değişecek gibi görünüyor. Özellikle AMD ile işbirliği yapan Samsung, Exynos 2200’ün grafik birimi ile rakiplerini solda sıfır bırakacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.