Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 12, 2021 14:51

Android 12 Oyun Modu ile Hızına Hız Katacak

Google'ın Android için yeni planlarının olduğu ortaya çıktı. Android 12 oyun modu ile mobil oyuncuların hızına hız katacak.
Android 12 Oyun Modu ile Hızına Hız Katacak

Google, Android 12 için yeni oyun modunun API’lerini tanıtmak için gün sayıyor. Teknoloji devi, diğer Android telefon üreticilerinin kullandığı oyun modu özelliklerini native olarak Android 12’ye getirmeyi planlıyor. Android 12 oyun modu sayesinde oyunlar daha hızlı ve stabil bir şekilde optimize edilip çalıştırılabilecek.

Android 12 oyun modu ile mobil oyunları tek tıklama ile hızlandıracak

Bu zamana kadar birçok Android telefon üretici oyun moduna telefonlarında yer vermişti. Ancak bu oyun modu Android’de API olarak bulunmadığı için tam verimli bir şekilde kullanılamıyordu. Ancak şimdi Google bunları API olarak sunacağı için daha verimli bir performans sunulacak. Google’ın Android’i açık kaynaklı yapmasının en büyük avantajı da burada ortaya çıkıyor. Telefon üreticilerinin yıllardır kullandığı teknolojileri Google alıyor derliyor ve işletim sistemine entegre ediyor.

Google’ın Android 12’nin tüm özelliklerini göstermediği söyleniyor. Mayıs ayındaki etkinlikte gösterilenleri sadece bir önizleme gibi düşünebilirsiniz. Güncellemenin asıl yeniliklerini Ekim ayındaki Google Pixel 6 etkinliğinde göreceğiz. Android 12 ile yen ibir döneme başlamak isteyen Google, Ekim ayında yeni güncellemenin getireceği tüm yenilikleri açıklayacak. Bu yeniliklerin şimdilik neler olacağı bilinmiyor.

Android’in kullanım oranları tarafında iOS‘e karşı hezimete uğrayan Google, Android 12 ile bunu kırmak istiyor. Geriye dönük cihazlara güncelleme sunulabilmesi için bir takım optimizasyon yapan arama motoru devi bakalım bu amacına ulaşabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.