Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 11, 2021 15:05

Galaxy S22 Özel Soğutma Sistemi ile Gelebilir

Galaxy S22 Özel Soğutma Sistemi ile Gelebilir

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S22 ailesinin özel soğutma sistemi ile geleceği söyleniyor. Peki, bu sistem nasıl olacak?

Güney Koreli teknoloji devi Samsung önümüzdeki yılın Ocak ayında karşımıza Galaxy S22 ailesi ile çıkacak. Kamera konusunda kamera devi Olympus ile anlaşacağı söylenen Samsung, yeni canavarlarında kullanacağı yeni teknolojiler ile isminden çok söz ettirecek gibi görünüyor.

Galaxy S22 soğutma sistemi ile ön plana çıkacak

Tayvan’dan gelen bir rapor Samsung’un yeni amiral gemisi modellerinde yeni bir soğutma sistemi kullanacağını gösteriyor. Exynos 2200 yonga seti ile bildiğiniz gibi Samsung, AMD ile anlaşacak. GPU tarafında büyük bir sıçramaya yaşayacak olan Samsung, bu sistemi soğutmak için özel bir tasarım kullanacak.

Sıcaklığı düşürmek için yeni bir soğutma sistemi kullanacak olan Samsung, bu sistem sayesinde hem telefonu serin tutacak hem de sistem ve pil performansını artıracak. Yeni yonga setini soğutmak için Samsung’un şimdilik nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Muhtemelen bu sistem sıvı soğutma şeklinde olmayacak. Tahminlere göre iç tasarımda değişiklik yapılarak işlemcinin hava alması sağlanacak.

Samsung Galaxy S22

Samsung Galaxy S22

Son gelen bilgilere göre Snapdragon 895 yonga seti Exynos 2200 yonga setinden daha düşük performans sergileyecek. Bu yüzden Samsung bir ilke imza atıp sadece Exynos 2200’ü kullanabilir. Bu sayede tüm modeller aynı performans sergileyecek ve soğutma sistemi tek bir işlemci için geliştirileceğinden daha verimli olacak.

Kamera konusunda Samsung’un bir sıçrama yaşaması bekleniyor. 200 Megapiksel sensöre geçiş yapacağı söylenen Samsung, DxOMark’ta liderliğe oturacak gibi görünüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.