Xiaomi Temmuz 10, 2021 16:53

Xiaomi Mi Mix Flip Galaxy Z Flip Gibi Olabilir

Çinli teknoloji devi katlanabilir telefonu için yeni patent aldı. Xiaomi Mi Mix Flip yapısı ile Galaxy Z Flip'e çok benzeyecek.
Xiaomi Mi Mix Flip Galaxy Z Flip Gibi Olabilir

Xiaomi’nin yeni bir katlanabilir telefon üzerinde çalıştığı söyleniyor. Çinli cep telefonu üreticisi bu yıl bu konuda birçok patent başvurusunda bulundu. Xiaomi Mi Mix Flip adını taşıyacak olan telefonun patentinin bugün alındığı ortaya çıktı. Alınan bu yeni patente göre Xiaomi’nin yeni katlanabiliri Samsung’un Galaxy Z Flip’i ile benzer bir yapıda olacak.

Xiaomi Mi Mix Flip fiyatı uygun olacak

Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nden alınan bu patentin ne zaman gerçeğe dönüştürüleceği henüz bilinmiyor. Çinli üretici şu sıralar Mi Mix 4 üzerinde çalışıyor. Ağustos ayında tanıtılacak olan Mi Mix 4’ten sonra firmanın katlanabilir yeni telefonunu duyurması bekleniyor. Muhtemelen 2021 yılı bitmeden Xiaomi’den yeni bir katlanabilir telefon modeli göreceğiz.

Alınan patente göre telefonun arka bölümünde ikili kamera kurulumu yer alacak. Bu kameranın yer aldığı bölümde bildirimleri ve saati görebilmek için küçük bir AMOLED ekran da yer alacak. Telefonun ön tarafında ise tekli kamera kurulumu sol üst köşede bizleri karşılayacak. Xiaomi’nin ekran altı kamera teknolojisi üzerinde çalıştığı söyleniyordu. Ancak bu telefon uygun fiyatlı olacağı için ekran altı kameraya bu modelde yer verilmeyecek.

Xiaomi Mi Mix Flip

Qualcomm imzalı Snapdragon 7 serisi bir yonga seti ve 8/12 GB RAM’den beslenmesi beklenen telefonun 1.000 dolar bandında fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. En uygun katlanabilir telefon modelleri arasında yer alacak olan Mi Mix Flip, bakalım beklenen etkiyi yaratabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.