Akıllı Telefon Temmuz 10, 2021 10:50

Türkiye’de de Satılacak OPPO A16 Resmi Görüntüleriyle Karşınızda

Temmuz ayı içerisinde tanıtılacak OPPO A16 resmi olarak karşımızda. A serisi yeni telefon öncülüne göre daha şık tasarım ve daha iyi pile sahip.
Türkiye’de de Satılacak OPPO A16 Resmi Görüntüleriyle Karşınızda

OPPO A15,  şirketin ürün yelpazesinde en düşük seviyeden fiyatlandırılan telefonlardan biri konumunda. Türkiye’de de satılan uygun fiyatlı telefonun yoğun ilgi gördüğü bir gerçek. OPPO şimdi telefonun devam modelini duyurmaya hazırlanıyor. Hatta güvenilir sızıntı kaynağı @evleaks, OPPO A16 modeline ait birçok basın görüntüsünü sızdırdı bile. Gelen bilgiler A16’nın temmuz ayı içerisinde tanıtılacağı yönünde.

OPPO A16 Daha Büyük Bir Pille Geliyor

Söze tasarımdan başlayacak olursak; A16, A15’te olduğu gibi su damlası çentikle geliyor. İki telefon arasındaki asıl farklılık arka bölümde kendisini gösteriyor. A16 modelinde üçlü kamera dikey formda yerleştirilmiş. Ayrıca A15’te arkaya yerleştirilen parmak izi sensörünü A16’da göremiyoruz. Bu sensör A16’da muhtemelen yana atanmış durumda. Sonuç olarak A16’nın daha şık görünen bir arka görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.

OPPO, A15 modelinde 4.230 mAh büyüklüğünde bir pil kullanıyor. Söz konusu A16 modeli olduğunda ise bu pil 5.000 mAh büyüklüğünde olacak. Pil tarafında ciddi bir artış telefonun kullanım süresini çok daha uzatacaktır; ki OPPO A15 zaten iyi bir pil kullanım süresine sahip.

OPPO ayrıca A16 modelinde gece cihazın yalnızca %1,21 güç tükettiği Süper Gece Bekleme özelliğine yer verecek. Yine pil kapasitesi %5’in altına düştüğünde Süper Güç Tasarruf Modu otomatik olarak devreye giriyor.

A16 modeline MediaTek’in Helio G35 işlemcisi güç verecek. A15’te Helio P35 kullanıldığını hatırlatalım. Her iki işlemcinin AnTuTu ve Geekbench sonuçları ele aldığımızda Helio G35’in burun farkıyla daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Siyah, beyaz, altın rengi ve derin mavi şeklinde iki renk seçeneğiyle çıkış yapacak A16 modelinde 13 megapiksel ana, 2 megapiksel derinlik ve 2 megapiksel makro şeklinde üçlü kamera paketi kullanılacak. Kullanıcılar, kamera arayüzünde  doygunluk ve parlaklığı kolayca dengeleyip, renk seviyelerini manuel olarak ayarlayıp, fotoğraflara mevcut 7 filtreden birini uygulayabilecekler. Telefonda çentik üzerine yerleştirilecek ön kamera ise 8 megapiskel çözünürlüğünde olacak.

Önümüzdeki günlerde tanıtılacak telefonun en çok merak edilen noktası ise tabii ki fiyatı olacaktır. Bilgiler geldikçe aktarmayı sürdüreceğiz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.