Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 10, 2021 18:58

OnePlus 6T Windows 11 ile Crysis Oynattı

Microsoft'un yeni işletim sistemi çığır açacak gibi görünüyor. Windows 11 yüklü OnePlus 6T, Crysis'i oynatmayı başardı. İşte detaylar.
OnePlus 6T Windows 11 ile Crysis Oynattı

Microsoft geçtiğimiz haftalarda Windows 11 işletim sistemini tanıtmıştı. ARM mimarili cihazlar için de bir dizi iyileştirme ile gelen Windows 11 bugün bir ilke imza attı. OnePlus’ın artık eskiyen telefonu OnePlus 6T bugün Windows 11’in ARM’lı sürümünü çalıştırırken görüntülendi. Telefon sadece Windows 11’i çalıştırmakla kalmıyor bir de üzerine Crysis oyununu oynatıyor.

Windows 11’deki optimizasyon yeni nesil mobil cihazların önünü açacak gibi görünüyor. Özellikle oyun odaklı mini PC’lerde bu işletim sistemi akıcı bir oyun deneyimi sunacak. Muhtemelen Microsoft gelecekte taşınabilir bir Xbox konsolu tanıtacak. Windows 11 tabanlı bu konsol AAA yapımları oynatabilecek.

OnePlus 6T ile Crysis oynamak mümkün

Snapdragon 845 yonga setli OnePlus 6T’de bile Crysis oynatmayı mümkün kılan Windows 11’in yapabileceklerini şimdiden kestirmek güç. Şimdilik telefonlar için tam optimize olmayan Windows 11, Crysis’i en düşük ayarlarda ve düşük FPS ile oynatabiliyor. Ancak bu durum yakında kökten değişebilir.

Çinli akıllı telefon üreticisi, OnePlus 6T’yi döneminde bir dizi etkileyici özellik ile Eylül 2018’de piyasaya sürmüştü. Telefon, 6.4 inç büyüklüğünde 1080 x 2340 çözünürlüğünde ekran ile gelmişti. Snapdragon 845 yonga seti ve Adreno 630 grafik birimine sahip olan bu telefonda 6 GB/8 GB RAM yer alıyor. Günümüzde artık eski bir donanıma sahip olan bu telefonda Crysis’in çalıştırılabilmesi resmen bir mucize.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.