Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 10, 2021 15:55

iPhone Wi-Fi Hatası iOS 14.7 ile Düzeltiliyor

Apple'ın başını belaya sokan iPhone Wi-Fi hatası iOS 14.7'nin son beta sürümü ile çözüme kavuşturuluyor. Nihai sürüm yakında çıkacak.
iPhone Wi-Fi Hatası iOS 14.7 ile Düzeltiliyor

Cupertinolu Apple, yenilikler ile dolu iOS 14.6 güncellemesini geçtiğimiz aylarda yayınlamıştı. Ancak bu güncelleme ile iPhone Wi-Fi hatası baş göstermişti. Aslında bu bir hata değil Wi-Fi adının farklı bir şekilde kodlanması ile ortaya çıkan bir olaydı. Carl Schou isimli bir geliştirici modeminden Wi-Fi adını %p%s%s%s%s%n yaptığında ve bu ağa iPhone’dan bağlandığında iPhone’un Wi-Fi’si bozuluyordu.

iPhone Wi-Fi hatası son güncelleme ile çözülüyor

%p%s%s%s%s%n adındaki Wi-Fi’ya bağlandığında Wi-Fi tamamen devre dışı kalıyordu. Bunu düzeltmek için ağ ayarlarını sıfırlamak gerekiyordu. Apple da bir süredir geliştiricileri üzerinde iOS 14.7 güncellemesini test ediyordu. iOS 15 öncesi son ısınma turları olan bu güncellemenin son Beta sürümü geçtiğimiz gün yayınlandı. Apple son beta sürümü Wi-Fi’da yaşanan bu sorunu çözdüğünü açıkladı.

iPhone Wi-Fi hatası

Önümüzdeki haftalarda son kullanıcıya da sunulması beklenen iOS 14.7 güncellemesi iPhone’a yenilik eklemekten çok sistemde yaşanan hataları çözmeye odaklanacak. Bu güncelleme yine OTA üzerinden sunulacak. Tahminlerimize göre önümüzdeki Pazartesi veya Salı günü iOS 14.7 indirime resmi olarak sunulacak. Güncellemeyi yüklemeden önce iPhone’unuzun şarjının yüzde 70’ten fazla olduğuna ve bir Wi-Fi ağına bağlandığınızdan emin olmanız gerekiyor.

Apple mobil işletim sistemlerinde zaman zaman böyle hatalar ile karşılaşıyor. Ancak teknoloji devi güncellemeleri hızlı bir şekilde sunarak bu sorunları çözüyor ve kullanıcılarını mağdur etmiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.