Apple Temmuz 10, 2021 8:52

iPhone 13 ve iPhone 12 Serisi Canlı Olarak Karşılaştırıldı

iPhone 13 ve iPhone 12 serisinde yer alan tüm telefonlar canlı olarak karşılaştırıldı. Görüntüler olası değişiklikleri gösteriyor.
iPhone 13 ve iPhone 12 Serisi Canlı Olarak Karşılaştırıldı

Eylül ayında resmi tanıtımları gerçekleşecek iPhone 13 serisi akıllı telefonlarının yeni görüntüleri internette yayınlandı. Bu defaki görüntülerde tüm iPhone 13 ve iPhone 12 serisi karşılaştırıldı. iPhone 13 serisinde telefonların orijinallerinin birebir aynıları olan maketlerinin kullanıldığını düşünüyoruz. Öyle olmasa telefonların açık durumları da mutlaka gösterilirdi. Hem Apple’ın son dönemde gizlilik noktasında hassasiyet ve sert tutumu bu yıl iPhone 13 serisinde daha az sızıntı göreceğimiz anlamına geliyor. Şimdi karşılaştırma görüntülerine geçelim.

Bu görüntülere dayanarak, iPhone 13 serisinde dört yeni telefonun olacağı görülüyor. Bu modeller iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max şeklinde isimlendirilecek. Ekran boyutları ve buna bağlı olarak telefonların kasa ebatları büyük ölçüde aynı kalacak. iPhone 13 mini’de 5.4 inç, iPhone 13 ve iPhone 13 Pro’a 6.1 inç, iPhone 13 Pro Max modelinde ise 6.7 inç büyüklüğünde ekranlar yer alacak.

Yeni modelleri mevcut modellerden ayırt etmenin en kolay yolu kamera ünitesi görünüyor. iPhone 13 ve iPhone 13 mini’de dikey yerine çapraz yerleştirilen iki arka kamera bulunuyor. iPhone 13 ve iPhone 13 Pro’da ise kamera modülünün ciddi manada büyüdüğü dikkatlerden kaçmıyor.

Son gelişmelere bakılırsa iPhone 13 serisinde ekran ve kamera tarafında önemli yükseltmeler olacak. iPhone 13 Pro modellerde 120Hz tarama hızında paneller tercih edilecek. Standart ve mini modelde ise ekranlar 60Hz kalacak. Apple’ın ayrıca ultra geniş açılı kamerada diyafram değerini f/1.6’dan f/1.5’e yükselteceği iddia ediliyor. Telefoto lensin büyüyeceği ve bununla birlikte optik zoom seviyesinin değişeceği de gelen bilgiler arasında.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.