WhatsApp Temmuz 9, 2021 16:53

WhatsApp Yüksek Kaliteli Resim için Düğmeye Bastı

Facebook çatısı altında yer alan WhatsApp yüksek kaliteli resim göndermek için düğmeye bastı. İlk olarak bu özellik Android'e gelecek.
WhatsApp Yüksek Kaliteli Resim için Düğmeye Bastı

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeniliklerine dur durak bilmiyor. Her geçen gün yeni bir özelliğini test eden WhatsApp, son olarak çoklu cihaz özelliğini Android’de beta sürümünde kullanıma sunmuştu. Şimdi ise WhatsApp yüksek kaliteli resim gönderip/alma için düğmeye bastı. Yine ilk olarak Android’de test edilen bu özellik sayesinde Telegram, Signal ve iMessage’a göz dağı verilecek.

WhatsApp Yüksek Kaliteli Resim ve Video Gönderebilecek

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta ilginç bir sıkıştırma algoritması kullanılıyor. Gönderdiğiniz fotoğraf ve videolar sıkıştırılarak daha düşük çözünürlüklü bir şekilde karşı tarafa gönderiliyor. Ancak bu durum diğer mesajlaşma uygulamalarında böyle değil. Diğer mesajlaşma uygulamaları kullanıcıya daha az veri mi kullanmak istediğini yoksa orijinal şekilde gönderim yapmak mı istediğini soruyordu. Müşteri portföyünü kaptırmak istemeyen WhatsApp, yeni özelliği ile rakipleri karşısındaki dezavantajlarını ortadan kaldırmak istiyor.

Android‘de WhatsApp’ın Beta sürümünü kullananlar fotoğraf ve video göndereceği zaman orijinal kalitede mi yoksa daha düşük çözünürlükte mi gönderileceğini seçebiliyor. Şimdilik deneme aşamasında olan bu özelliğin yaz sonuna doğru resmi olarak hem Android hem de iOS kullanıcılarının beğenisine sunulması bekleniyor.

WhatsApp Yüksek Kaliteli Resim

Eğer yeni özelliği hemen kullanmak istiyorsanız ya Play Store’dan WhatsApp’ın Beta sürümüne kayıt olmanız ya da internetten WhatsApp beta v2.21.14.16 APK. dosyasını indirmeniz gerekiyor. Ancak bu sürüm beta olduğundan nihai sürüme dönmek için uygulamayı silip baştan kurmanız gerektiğini belirtelim. Bu yüzden Beta’ya geçmeden önce sohbetlerinizi yedeklemenizde fayda var.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.