Akıllı Telefon Temmuz 9, 2021 12:51

Vivo S10 ve S10 Pro Geliyor! Kameralar İddialı Görünüyor

Vivo orta segment için iki yeni telefon hazırlıyor. VivoS10 ve S10 Pro kamera ve işlemci özellikleriyle iddialı görünüyor.
Vivo S10 ve S10 Pro Geliyor! Kameralar İddialı Görünüyor

Son gelişmeler Vivo’nun iki iddialı orta seviye telefon hazırlığında olduğunu gösteriyor. 15 Temmuz tarihinde Çin’den tanıtılacak Vivo S10 ve S10 Pro resmi görüntüler eşliğinde karşımıza çıktılar. Teknik özellikleri büyük ölçüde netlik kazanan telefonların kamera detaylarıyla öne çıktığını görüyoruz.

Vivo S10 ve S10 Pro Özellikleri

Vivo S10 modelinde 6.44 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüğünde AMOLED ekran kullanılacak. MediaTek’in 6nm üretim sürecine sahip Dimensity 1100 işlemcisinden güç alacak telefonda 8GB / 12GB RAM seçenekleri olacak. Kullanıcılar diledikleri takdirde 4GB sanal RAM’den de yararlanabilecek. Depolama birimi ise 128GB UFS 3.1 şeklinde.

Telefonda 44 watt hızlı şarj özelliği kullanılacak. Telefonun pil kapasitesi henüz netlik kazanmasa da, 44 watt hızlı şarj özelliği sayesinde 15 dakikada pilin %38’i doldurulabilecek. Vivo S10’da önce çentik üzerine yerleştirilen çift ön kamera bulunuyor. Üçlü arka kameranın kullanıldığı telefonda ana kameranın ise 64 megapiksel çözünürlüğünde olacağı bildiriliyor.

Vivo S10 Pro modelinde göz attığımızda büyük oranda benzer özellikler olacak. Şu ana kadar görülen tek farkın kamera biriminde olduğunu görüyoruz. Vivo S10 Pro modelinde arka ana kamera 108 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Pro modelde ayrıca 256GB seçeneğini görebiliriz. Genel anlamda şık bir tasarıma sahip olan Vivo S10 serisi renk seçenekleriyle kullanıcıların epey ilgisini çekeceğe benziyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.