Mobil Temmuz 9, 2021 13:57

Samsung Galaxy M52 5G Piyasaya Sürülmeye hazır, Pil Kapasitesi Şaşırttı

Samsung Galaxy M52 5G için sertifika süreci başlamış görünüyor. Bu gelişme telefonun çok yakında çıkış yapacağı anlamına geliyor.
Samsung Galaxy M52 5G Piyasaya Sürülmeye hazır, Pil Kapasitesi Şaşırttı

Son gelişmeler Samsung’un Galaxy M52 5G modelini hazırladığını zaten gösterdi. Yakın zamanda Geekbech kriter testinde belirlen ve burada işlemci birimi netlik kazanan telefonun daha sonra renk seçenekleri ve kamera özellikleri netlik kazandı. Son gelişmeye baktığımızda Samsung Galaxy M52 5G için sertifika sürecinin başladığını görüyoruz. Bu önemli zira, sertifika belgeleri teknik detaylara dair bazı gelişmeleri göstermesinin yanında çıkış tarihinin de yaklaştığını gösteriyor.

Samsung Galaxy M52 5G Pil Kapasitesiyle Şaşırttı

Galaxy M52 5G Çin’de 3C sertifika sürecinden geçti. Buradaki bilgiler arasında telefonun 5.000 mAh büyüklüğünde bir pile sahip olacağı aktarılıyor. Galaxy M51’deki 7.000 mAh büyüklüğündeki pilden sonra Galaxy M52 bu noktada bizleri şaşırtmadı değil. 5.000 mAh yine de bakıldığında hatırı sayılır büyüklükte bir kapasite ve iyi yönden bakarsak 25 watt hızlı şarj desteğiyle daha erken dolabilecek.

Mavi, siyah ve beyaz renklerde çıkış yapacak Galaxy M52 5G’de 6.7 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüğünde Super AMOLED ekran yer alacak. Telefonun öne çıkan özelliklerinden biri de işlemci birimi. Galaxy M52 5G, Qualcomm’un Snapdragon 778G yonga setinden güç alacak. Bu işlemci daha önce Honor 50 ve Honor 50 Pro modellerinde yer aldı.

32 megapiksel ön kamera, 64 megapiksel + 12 megapiksel + 5 megapiksel + 5 megapiksel dörtlü arka kamera sistemine sahip olacak telefonun Avrupa’da 400 € başlangıç fiyatıyla çıkış yapması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.