Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 9, 2021 12:54

Mario Golf: Super Rush İncelemesi

Mario Golf: Super Rush İncelemesi

Mario Golf efsanesi yıllar sonra geri döndü. Nintendo Switch için geliştirilen Mario Golf: Super Rush, golf tutkunlarının vazgeçilmezi olacak.

Nintendo, efsaneleşen spor oyunlarını küllerinden yeniden doğrumaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Mario Tennis Aces’i yayınlayan Japon oyun devi şimdi de Mario Golf: Super Rush ile karşımıza çıktı. Nintendo Switch için geliştirilen ve golf sevenleri fazlasıyla tatmin etmeye gelen oyun bakalım bizlere neler sunuyor?

Mario Golf: Super Rush inceleme

Oyunun profesyonel yani simülasyon bir spor oyunu olmadığını belirterek incelememize başlayalım. Bildiğiniz gibi Nintendo özü ve karakterlerinden dolayı arcade türünde spor oyunları geliştiriyor. Mario Golf Super Rush da kendine has modları olan ve karakterlere özel güçlendirmeleri olan bir oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Oldukça sade ve yenilikçi yapısı ile dikkat çeken oyun özellikle TV karşısında keyfi doruk noktasına çıkarıyor. Bildiğiniz gibi Nintendo Switch ile hayatımıza Joy-Con girmişti. Hareket algılama sensörüne sahip olan bu Joy-Con’lar oyunda golf sopasına dönüşüveriyor. Nintendo Wii dönemi ile başlayan hareket sensörü bu oyuna da başarılı bir şekilde yedirilmiş diyebiliriz.

Nintendo oyunu özgünleştirmek için golf sporuna yeni modlar kazandırıyor. Speed Golf adındaki modda 3 rakibe karşı oynuyorsunuz. En hızlı şekilde topu deliğe sokan kişi bu modu kazanıyor. Turların sonunda en yüksek skoru elde eden haliyle oyunu kazanıyor. Bu modda özel güçlendirmeleriniz de bulunuyor. Bir oradan bir buraya topu vurup koştuğunuz bu mod oldukça eğleceli bir yapıya sahip.

Battle Golf modu ise Speed Golf’e benzer bir deneyim sunuyor. Ancak bu modda Bob-omb var. Battle Golf modunda kendinizi topu tam deliğe sokarken golf sahasının bambaşka bir yerinde bulabilirsiniz. Bob-omb patlamadan en hızlı şekilde topu deliğe sokmanızda yarar var. Nintendo bu olayı çok seviyor ve oyunlarına güzel bir şekilde entegre ediyor. Mario Kart serisindeki güçlendirmeler gibi bu modda başınıza gelmeyen kalmayacak.

Diğer mod ise bildiğimiz golf modu. Ben golften anlamam demeyin. Golf kurallarını bilmeseniz bile oyundan bir süre sonra keyif almaya başlıyorsunuz. Döneminde Tiger Woods ile golfe meraka salan ancak sonrasında unutan biri olarak eski günleri Mario Golf ile yad ettim diyebilirim. Ayrıca oyunda her oyunda olduğu gibi öğretici modu da yer alıyor. Golf bilmeseniz bile bu mod size oyunu detaylı bir şekilde anlatıyor.

Topa vurduktan sonra falso vermek gibi çeşitli vuruş stilleri bulunan Mario Golf’te hikaye modu da es geçilmiyor. Her Mario Golf’te olduğu gibi bu oyunda da Golf Adventure modu yer alıyor. Mii karakteriniz ile bu modda golf maceranıza start verebilirsiniz. Bu tip spor oyunlarının hikaye modları tahmin edebileceğiniz gibi diğer yapımların bir tık gerisinde yer alıyor. Nintendo da bunu bildiğinden Golf Adventure modunu çeşitli öğelerin kilitlerini açma ve karakteri kişiselleştirme öğeleri ile zenginleştiriyor.

Oynanış açısından oldukça keyifli bir deneyim sunan Mario Golf, Mario evrenindeki çoğu karakterleri barındırması ile dikkat çekiyor. Muhtemelen ilerleyen güncellemeler ile oyuna yeni karakterler de dahil edilecek. Golf sahalarını oldukça fazla şekilde çeşitlendiren Nintendo, ilerleyen bölümleri açtığınızda size zor anlar yaşatacak bizden söylemesi. Topu deliğe sokmaktan öteye geçen bu oyun golfü sevin sevmeyin çok hoşunuza gidecek.

Nintendo’da konuşulacak en son şey grafiktir. Grafikten çok eğlenceye önem veren Japon oyun devi TV modunda bile tatmin edici bir grafik deneyimi sunmayı başarıyor. Spor oyunları ile ilgiliyseniz ve Joy-Con’lar ile evde golf oynamak istiyorsanız bu oyuna mutlaka şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.