Temmuz 8, 2021 15:07

Xiaomi Mi 11 Ultra Zorlu Koşullarda İki Hafta Pil Süresi Sunacak

Xiaomi Mi 11 Ultra için yeni bir güncelleme yayınlandı. Süper üç tasarruf modu telefonun pil süresi 14 güne kadar çıkarabiliyor.
Xiaomi Mi 11 Ultra Zorlu Koşullarda İki Hafta Pil Süresi Sunacak

Xiaomi Mi 11 Ultra şirket tarihinin en pahalı standart akıllı telefonu olurken, Xiaomi ilk kez Samsung ve Apple gibi iki önemli rakibinin karşısına iddialı bir modelle çıktı. Hatta Mi 11 Ultra belli noktalarda rakiplerinden tepe model telefonlarından daha iyi özelliklere sahip görünüyor.

Mi 11 Ultra’yı rakipleri karşısında bir adım öne çıkaran özelliklerin başında arka bölümde kamera modülü üzerine yerleştirilen ikinci mini ekran geliyor. En son sistem güncellemesi ile birlikte ikinci ekranın işlevleri bir hayli artırıldı.

Xiaomi şimdi telefon için ülkesi Çin’de yeni bir güncelleme başlattı. Bu güncelleme telefona Süper Güç Tasarruf Modu özelliğini ekliyor. Adından da anlaşılacağı gibi bu seçenek, kullanıcıların cihazlarını şarj edemedikleri durumlarda telefonun pilini verimli bir şekilde kullanmalarına yardımcı olacak.

Xiaomi’den yapılan açıklamaya göre telefon ‘Süper Güç Tasarrufu’ moduna alındığında ana ekran devre dışı kalıyor. Kullanıcılar yalnızca arkadaki mini ekrana erişim sağlayabiliyor. Bu ekranda saat, takvim, hava durumu kontrolü yapılmasının yanında arama yanıtlayabilir ve önceden ayarlanan acil urum kişi listesine ulaşılabiliyor.

Xiaomi, Süper Güç Tasarruf modunun 14 güne kadar pil ömrü sunabileceğini iddia ediyor. Ancak şirket, pil performansının çeşitli kullanım senaryolarına göre farklılık gösterebileceğini belirtiyor. Doğal afet kaynaklı elektrik kesintileri ya da zorlu koşullarda bu özellik epey işe yarayacaktır.

Mi 11 Ultra’nın küresel versiyonu için henüz bu güncelleme yayınlanmadı, fakat Xiaomi’nin kullanıcıları çok fazla bekleteceğini düşünmüyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.