Akıllı Telefon Temmuz 8, 2021 9:48

OnePlus Geekbench Hilesi Hakkında Açıklamada Bulundu

OnePlus Geekbench testlerinde hile yaptığı yönündeki iddialara yanıt verdi. OnePlus test sonuçlarını manipüle ettiğini doğruladı.
OnePlus Geekbench Hilesi Hakkında Açıklamada Bulundu

Geçmişte birçok akıllı telefon üreticisinin kıyaslama testlerini manipüle ettiğine şahit olduk. Son olarak OnePlus 9 serisinin Geekbench sonuçlarını etkileyecek bazı yazılımların yer aldığı görüldü. Bu OnePlus’ın ilk vukuatı değil. Markanın daha önce OnePlus 3T modeliyle adı benzer işlerde anıldı.

Geekbench, OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’nun kıyaslama sonuçlarını manipüle ettiği gerekçesiyle platformdan çıkardı. Geekbench ayrıca diğer OnePlus cihazlarını test edeceğini ve olağan dışı bulgulara rastlanırsa bu cihazları da listeden çıkaracağını açıkladı.

OnePlus 9

OnePlus çok geçmeden konu hakkında açıklamada bulundu. Bu açıklama OnePlus’ın popüler uygulamalar başta olmak üzere birçok uygulamada sistemi yavaşlattığını, Geekbench gibi kıyaslama uygulamalarında ise herhangi bir kısıtlama yapmadığını ortaya koyuyor.

OnePlus Geekbench Testlerini Manipüle Ettiğini Onayladı

Alt bölümde OnePlus’ın XDA Developer’s sitesine gönderdiği açıklamayı bulabilirsiniz. Bu açıklamadan özetle anlayacağımız şirketin OnePlus 9 serisindeki telefonlarda pil tüketimi ve ısınma sorunu kaygıları nedeniyle performanstan ödün verdiği.

En büyük önceliğimiz, kullanıcı geri bildirimlerine göre hızlı hareket etmeye dayalı olarak, ürünlerimizle her zaman harika bir kullanıcı deneyimi sunmaktır. Mart ayında OnePlus 9 ve 9 Pro’nun piyasaya sürülmesinin ardından bazı kullanıcılar bize cihazların pil ömrünü ve ısı yönetimini iyileştirebileceğimiz bazı alanlardan bahsetti. Bu geri bildirimin bir sonucu olarak, Ar-Ge ekibimiz son birkaç aydır, uygulamanın işlemci gereksinimlerini en uygun güçle eşleştirerek Chrome dahil en popüler uygulamaların çoğunu kullanırken cihazların performansını optimize etmek için çalışıyor. Bu, güç tüketimini azaltırken sorunsuz bir deneyim sağlamaya yardımcı oldu. Bu, bazı kıyaslama uygulamalarında cihazların performansını etkileyebilir, ancak her zaman olduğu gibi odak noktamız, cihaz performansını kullanıcılarımız için iyileştirmek için elimizden geleni yapmaktır.

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.