Antutu Temmuz 8, 2021 17:20

Fiyat/Performans açısından en iyi Android telefonlar

Performans testi uygulaması AnTuTu, fiyat/Performans açısından en iyi Android telefonlar ile karşımıza çıktı. En iyileri bunlar!
Fiyat/Performans açısından en iyi Android telefonlar

AnTuTu ekibi, Haziran 2021 itibariyle farklı fiyat kategorilerinde fiyat-performans açısından en iyi Android akıllı telefonların sıralamasını yayınladı. Fiyat/Performans açısından en iyi Android telefonlar listesi ile karşımıza çıkan ekip en uyguna en hızlı telefonu almak isteyenlerin işini kolaylaştıracak.

Fiyat/Performans açısından en iyi Android telefonlar

Mayıs ayına göre, en pahalı kategori hariç, liderlerde tam bir değişim görüyoruz. 300 dolara kadar olan en bütçe kategorisinde, ilk sırada 6/128 GB versiyonunda Redmi Note 10 Pro, ikinci sırada Realme Q3 Pro ve üçüncü sırada ise Redmi K40 yer alıyor.

300 dolar ila 450 dolar fiyat aralığında ise lider, 8 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip iQOO Neo5 Vitality Edition oluyor. Listenin ikinci sırasında ise Türkiye’de de merakla beklenen Redmi K40 Game Enhanced Edition bulunuyor. Üçüncü sırada ise Realme GT Neo Flash Edition yer alıyor.

Fiyatı artırıp 450 dolar ile 620 dolara aralığına çıktığımızda bizleri bugün Türkiye’de resmi olarak satışa sunulan 8 GB RAM ve 128 GB depolamalı OnePlus 9 modeli karşılıyor.

Listenin canavarları olan 620 dolar ve 780 dolar fiyat aralığında satılan telefon listesine geçtiğimizde bizi 8 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip Vivo X60 Pro+ modeli karşılıyor.

Amiral gemisi segmentine yani 770 dolar üzerine çıktığımızda ise OPPO’nun liderliği bulunuyor. OPPO Find X3 Pro modeli ilk sırada, Xiaomi Mi 11 Ultra ikinci sırada ve Xiaomi Mi 10 Extreme Edition ise üçüncü sırada yer almayı başarıyor.

AnTuTu’nun hazırlamış olduğu bu listeyi Türkiye pazarına uygulamak güç. Çünkü 500 dolarlık telefonlar ülkemizde 10.000 TL bandında satılıyor. Bu yüzden aşağıdaki listeden size en uygun telefonu bulup Türkiye fiyatları ile karşılaştırmanız gerekiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.