Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 7, 2021 15:31

Xiaomi Mi 12 için Sevindiren Haber

Xiaomi'nin yeni amiral gemisi konumunda olacak olan Xiaomi Mi 12 ailesi için sevindiren haber geldi. İşte telefonda yer alacak yonga seti.
Xiaomi Mi 12 için Sevindiren Haber

Çinli teknoloji devinin merakla beklenen Xiaomi Mi 12 serisi hakkında yeni detaylar gelmeye başladı. Raporlara göre, yeni seri Qualcomm’un merakla beklenen Snapdragon 895 yonga setini kullanan ilk telefon unvanını eline alacak. Mi 11 ile Snapdragon 888’i kullanan ilk marka olan Xiaomi bu yılda da ilklere imza atmaya devam edecek gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 12 Snapdragon 895 ile gelecek

Qualcomm şimdilik yeni yonga seti hakkında detay paylaşmadı. Geçtiğimiz günlerde tanıttığı Snapdragon 888 Plus ile 3.0 GHz hız bandını aşan Qualcomm’un Snapdragon 895 ile neler yapacağını kestirmek şimdilik güç. Muhtemelen Qualcomm, yeni yonga seti ile hem performan hem de verimlilik konusunda bu sefer çıtayı yükseltmeyi başaracak.

İşin ilginç tarafı geçtiğimiz günlerde Lenovo/Motorola‘nın Snapdragon 895‘i kullanacak ilk marka olarak açıklanmasıydı. Qualcomm ile işbirliği içerisinde olan Xiaomi muhtemelen rakip firma ile hemen hemen aynı dönemde yeni amiral gemisi modellerini tanıtacak.

Xiaomi Mi 12

Xiaomi’nin yeni serisinde yine dört farklı modele yer vermesi bekleniyor. Bu modeller; ana, lite, Pro ve Ultra olmak üzere dörde ayrılacak. Kamera konusunda ise Xiaomi’nin bu yıl bir fotoğraf devi ile anlaşması bekleniyor. Mi 11 Ultra modeli ile DxOMark’ta zirveye oturan firma, önümüzdeki yılda da liderliğini koruyacak.

Ultra modelinde Xiaomi’nin yine arka ekrana yer vermesini ve 1 inç büyüklüğünde sensör kullanmasını bekliyoruz. Bakalım Çinli dev yeni canavarları ile telefon sektörünü domine etmeyi başarabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.