WhatsApp Temmuz 7, 2021 16:58

WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği İçin Geri Sayım Başladı

Merakla beklenen WhatsApp çoklu cihaz desteği için geri sayım başladı. Yakında herkesin denemesine bu özellik sunulabilir.
WhatsApp Çoklu Cihaz Desteği İçin Geri Sayım Başladı

WhatsApp uzun süredir bir çoklu cihaz özelliği üzerinde çalışıyor. Geçen ayın başlarında WhatsApp çoklu cihaz desteği özelliğinin 2 ay içinde kullanıma sunulacağını doğrulamıştı. Bu açıklamayı takiben, yeni bir rapor, betanın çok yakında kullanıcılara sunulacağını öne sürüyor.

WABetaInfo’ya göre; çoklu cihaz özelliğinin genel beta sürümü çok yakında kullanıcılara sunulacak ve kullanıcıların WhatsApp iOS ve Android’in en son beta sürümüne sahip olmaları gerekiyor.

Çoklu cihaz özelliği ile kullanıcılar, herhangi bir cihazdan çıkış yapmak zorunda kalmadan aynı anda 4 adede kadar ek cihazda WhatsApp kullanabilirler. Ayrıca, genel beta testi sınırlı olacak ve kullanıcıların bu özelliği denemek isterlerse hızlı bir şekilde kaydolmaları gerekecek. Beta testi için henüz bir çıkış tarihi yok. Ancak önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı öğreneceğiz.

WhatsApp’ın bu yenilikleri ardı arkasına sunmasındaki en büyük neden kullanıcıların Telegram’ı keşfetmesi olarak gösteriliyor. Bu yılın başında yapılan gizlilik politikasındaki değişiklik WhatsApp kullanıcılarının daha efektif olan Telegram’a geçmesine neden olmuştu. Telegram’ın tadını alan kullanıcılar WhatsApp’taki özellikleri sınırlı bulmaya başlamıştı. Bu yüzden WhatsApp’tan bu yenilikler hızlı bir şekilde gelmeye başladı.

WhatsApp Çoklu Cihaz

Önümüzdeki aylarda WhatsApp’ın beta aşamasında olan tüm yenilikleri peşi sıra herkesin beğenisine sunmasını bekliyoruz. Popüler mesajlaşma uygulamasının bir sonraki hamlesinin ne olacağını kestirmek ise şimdiden güç. Bakalım Facebook’un çatısı altındaki uygulama bizlere daha başka neler sunacak?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.