Samsung Temmuz 7, 2021 14:54

Samsung ve LG Gelirlelerini Artırabildi Mi?

Samsung ve LG 2021'in 2. çeyrek mali raporlarını açıkladı. Güney Koreli firmalar bakalım bu yıl gelirlerini artırabilmiş mi? İşte detaylar.
Samsung ve LG Gelirlelerini Artırabildi Mi?

Güney Koreli teknoloji devleri Samsung ve LG, 2021’in ikinci çeyreği için kazançlarını açıkladı. Her iki şirket de bu çeyrek için karda artış yaşamayı başardı. LG’nin önceki çeyreğe ilişkin ön kazanç sonuçları, şirketin ilk çeyrek sonuçlarını geçerek tarihindeki en yüksek üç aylık geliri ortaya koyuyor.

Samsung ve LG gelirine gelir kattı

LG, 2021’in ikinci çeyreğinde yıllık yüzde 48,4 artışla 17,1 trilyon KRW’lik geçici konsolide gelir ve yıllık yüzde 65,5 artışla 1,1 trilyon KRW işletme karı bildirdi. Şirketin ev eğlence biriminin, OLED TV satışlarının artmasıyla sağlam kazançlar bildirmesi bekleniyor.

LG’nin mobil iletişim birimi, şirketin Temmuz ayı sonuna kadar akıllı telefon işinden çıkacağını onayladıktan sonra şirketin ikinci çeyrek gelir tablosunda durdurulan faaliyetler olarak rapor edilecek. LG ayrıca 2021’in ilk çeyreğine ilişkin kazançların da bu değişikliği yansıtacak şekilde ayarlanacağını söyledi.

Samsung, bir önceki yıla göre yüzde 18.9 artışla 63 trilyon KRW gelir ve bir yıl öncesine göre yüzde 53.37 artışla 12.5 trilyon KRW işletme karı bekliyor. Bellek yongası işinin, düşen akıllı telefon satışlarını telafi etmekten daha fazla olan koronavirüs pandemisinin ortasında kardaki artışın nedeni olduğu söyleniyor.

Bu şirketler her bir iş bölümünün performansını açıklamadı. Bu ayın sonunda tam kazanç sonuçlarını yayınladığında, kesin kâr miktarını ve bölüm bazında sonuçları da ortaya çıkmış olacak.

Samsung ve LG

Koronavirüs pandemisine ve LG’nin telefon işinden çekilmesine rağmen iki devin gelirlerine gelir katması oldukça sevindirici. Muhtemelen 2021 yılının sonunda bu gelirler daha da artarak firmaların yüzünü güldürmeye devam edecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.