Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 7, 2021 17:26

Gizemli Xiaomi Telefonu Ortaya Çıktı! Tasarım Şahane!

Xiaomi iki farklı patent başvurusunda buldundu. Çinli firma yakında fütüristik tasarıma sahip yeni telefonlarını duyurabilir.
Gizemli Xiaomi Telefonu Ortaya Çıktı! Tasarım Şahane!

Bu yılın başlarında Xiaomi, iki farklı dört kavisli şelale ekran tasarımını gösteren bir akıllı telefon patenti için başvurdu. İki patent arasındaki tek fark, yuvarlak köşelerdeki eğrilik olarak dikkat çekiyor. İlk patentteki ekran, tıpkı MIX Alpha gibi yuvarlatılmış köşeleri sarıyor. Bu patentlerin çerçevenin dört tarafında herhangi bir fiziksel düğme ve ayrıca dört kenarda da delik veya çerçeve bulunmuyor.

LetsGoDigital, patent çizimlerine dayanarak, akıllı telefonun bir dizi renderini yayınladı. Model A’nın telefonun ön ve dört tarafını kapatmak için esnek bir ekran kullandığını görsellerden görebiliyoruz . Ancak bu ekran akıllı telefonun kenarlarını sarmıyor. Ayrıca telefonun çerçevesi 4 segmente ayrılmış ve ekranın kenarı yan çerçeveyi tam olarak kaplamıyor. Telefonun arka kısmındaki kamera modülü iki aşamalı merdiven tasarımı benimsiyor ve ana kamera nispeten kalın ve alt kısımda bir mikrofon açıklığı bulunuyor.

Xiaomi

Oldukça fütüristik olan bu tasarımın ne zaman hayata geçirileceği henüz bilinmiyor. Patentlerde ön kamera için bir çentik olmadığını görmüşsünüzdür. ZTE’den sonra Xiaomi’nin de ekran altına kamera entegre etmesi bekleniyor. Bu teknolojinin önümüzdeki 2 yıl içerisinde kullanılacağı söyleniyor.

Arka kameraların tasarımı muhtemelen değişecektir. Xiaomi’nin Mi Mix serisini bu yeni patentler ile yeniden canlandırmak istediği ortada. Tahminlerimize göre 2022 yılının sonlarına doğru alınan bu ilginç patentler kullanılmaya başlanacak.

Akıllı telefon sektöründe tasarımsal açıdan büyük değişikliklerin olacağı ortada. Ancak bu değişiklik için biraz beklememiz gerekiyor. İlk olarak Çinli üreticilerden başlayacak olan bu değişimin Apple ve Samsung cephesine ne zaman uğrayacağını kestirmek güç.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.