Akıllı Telefon Temmuz 6, 2021 9:22

Xiaomi Mi Note 11 Kamerada Zirveye Oynayacak

Xiaomi Mi Note 11 iddiaya göre tasarım ve kamera odaklı bir telefon olacak. Hatta telefonun kamera tarafında zirveye oynaması bekleniyor.
Xiaomi Mi Note 11 Kamerada Zirveye Oynayacak

Kasım 2019’da tanıtılan Xiaomi Mi Note 10 özellikle 108 megapiksel çözünürlüklü ana kamerasıyla epey ses getirdi. Telefon ayrıca kavisli OLED ekranıyla bulunduğu segmentte öne çıkmayı başardı. Ürün döngüsü tamamlanan hatta tanıtımı üzerinden neredeyse 20 ay geçmek üzereyken telefonun devam modeli dillendirilmeye başlandı. Yakın zamanda bazı patent başvurularına da konu olan Xiaomi Mi Note 11 iddiaya göre ağustos ayında tanıtılacak.

Çinli kaynaklara göre Xiaomi, Mi CC 11 ve Mi CC 11 Pro adında iki yeni telefon hazırlıyor. Mi Note 10’un Çin versiyonunun Mi CC9 olduğunu hatırlatalım.  Xiaomi muhtemelen Mi Mix 4, MIUI 13 gibi önemli gelişmeleri tanıtacağı ağustos ayı etkinliğinde Mi Note11 modelini de görücüye çıkaracak.

Xiaomi mi note 11

Xiaomi Mi Note 11 Kamera Tarafında İddialı

Ortaya çıkan yeni bir rapora göre Mi Note 11 kamera odaklı bir telefon olup bu noktada zirveyi karıştırmayı hedefleyecek. Kamera sayısının en az dört olmasını beklediğimiz telefon, Samsung’un yeni nesil 108 megapiksel çözünürlüklü ISOCELL sensörünü kullanacak. Başka bir ifadeyle Galaxy S21 Ultra’daki ana kamerayı Mi Note 11’de göreceğiz. 12x optik yakınlaştırma ve 120x dijital yakınlaştırma kameranın zoom tarafındaki yetenekleri olacak.

Kamera odaklı olacak telefonun tasarım noktasında da fark yaratacağı ifade ediliyor. Kavisli 120Hz OLED ekranın yer alacağı telefonda işlemci biriminin Snapdragon 870 ya da Snapdragon 775G olması bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.