Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 6, 2021 14:56

Xiaomi Mi CC 11 DxOMark’ın Yeni Kralı Olacak

Xiaomi'nin Çin'e özel olarak üreteceği Xiaomi Mi CC 11 modeli ortaya çıktı. Söylentilere göre bu telefon DxOMark'ın yeni lideri olacakmış.
Xiaomi Mi CC 11 DxOMark’ın Yeni Kralı Olacak

Xiaomi 2021’e hızlı bir başlangıç yaptı. Mi 11 ailesi ile rakiplerine soğuk terler döktüren firma, fotoğrafçılık konusunda da seviye atlamıştı. Mi 11 Ultra ile dünyanın en iyi fotoğraf çeken telefonu unvanını eline alan Xiaomi, şimdi bu unvanını taçlandırmak istiyor. Çin’e özel olarak tanıtılması beklenen Xiaomi Mi CC 11 hakkında bugün herkesi heyecanlandıran bilgiler geldi.

Xiaomi Mi CC 11 fotoğraf konusunda rakipsiz olacak

Çinli kaynaklar, Xiaomi Mi CC serisinin bu yıl Ağustos ortasından sonuna kadar duyurulacağını belirtiyor. Ana ve Pro modelden oluşacak olan bu seri ile birlikte Mi Mix 4’ün de tanıtılacağı söyleniyor. CC 11 ailesinde 12x optik yakınlaştırma ve 120x dijital yakınlaştırma özelliklerinin yer alacağı söyleniyor. Ana kamerada Samsung’un 108 Megapiksellik yeni sensörünü kullanacak olan Xiaomi, muhtemelen dörtlü kamera kurulumu kullanacak.

Snapdragon 888 Plus yonga setinden güç alması beklenen telefon kamera tarafında Mi 11 Ultra‘ya kafa tutacak. Çünkü Çinli kaynaklar bu telefonun fotoğraf odaklı olacağını ve DxOMark‘ın zirvesine yerleşeceğini belirtiyor. Mi 11 Ultra’nın kamerasını geliştirecek olan Xiaomi’nin bu liderliği herhangi bir lens firması ile işbirliği yapmadan alacak olması oldukça ilginç.

Xiaomi Mi CC 11

Telefon sektöründe bildiğiniz gibi Leica, Zeiss ve Hasselblad gibi fotoğraf devleri telefon firmaları ile işbirliği yapmıştı. Ancak Xiaomi şimdilik bu işlere kalkışmıyor kendi lenslerini kendisi üretiyor. Buna rağmen fotoğrafçılık konusunda zirvede olan Xiaomi’nin önümüzdeki yıllarda bir lens firması ile anlaşacağı söyleniyor. Eğer bu söylentiler doğru çıkarsa kartların yeniden dağıtılacağını söyleyebiliriz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.