Mobil Temmuz 6, 2021 16:55

Samsung Galaxy S20 Serisi İçin Yepyeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Samsung Galaxy S20 serisi modeller temmuz ayı güncellemesini almaya başladı. Güvenlik odaklı güncelleme neler getiriyor bakalım.
Samsung Galaxy S20 Serisi İçin Yepyeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Samsung doludizgin güncelleme dağıtmayı sürdürüyor. Şirket daha temmuz ayına girmeden Galaxy S10 serisi için Temmuz 2021 Android güvenlik güncellemesini dağıtmaya başladı. En son güvenlik yaması daha sonra Galaxy Fold , Galaxy Tab Active 2 ve Galaxy Tab A 8.0 için yayınlandı . Şirket şimdi de Samsung Galaxy S20 serisini temmuz ayı güvenlik güncellemesi ile buluşturuyor.

Galaxy S20 , Galaxy S20 + ve Galaxy S20 Ultra en son güncellemeyi Almanya’da almaya başladı. Güncelleme, Galaxy S20 serisinin LTE versiyonları  G98xFXXU8DUF9, 5G versiyonları içinse G98xBXXU8DUF9 sürüm numarasını taşıyor. Bu güncelleme, bazı kullanıcıların Android Auto ile ilgili yaşadığı sorunları da gideriyor. Şirket, Temmuz 2021 yamasıyla düzelttiği hataların ve güvenlik açıklarının listesini yayınlamadı ancak önümüzdeki birkaç gün içinde bu bilgileri kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz.

Samsung, Galaxy S20, Galaxy S20+ ve Galaxy S20 Ultra’yı geçen yıl  Android 10 tabanlı One UI 2 sürümü ile piyasaya sürmüştü. Akıllı telefonlar birkaç ay önce Android 11 tabanlı One UI 3 güncellemesini aldı. Şu anda Samsung’un aylık yazılım güncelleme programında yer alıyorlar ve uzun bir süre daha bu yönde güncelleme almayı sürdürecekler.

Galaxy S20 serisi 2022’nin ilk çeyreğinde ise Android 12 güncellemesini alacak. Telefonlar yeni Android sürümü ile birlikte yazılım tarafında One UI 4.0 sürümüne yükseltilecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.