Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 6, 2021 12:50

Huawei P50 Pro Ekranı ile Şov Yapacak

Huawei'nin yeni amiral gemisi modeli Huawei P50 Pro hakkında yeni bilgiler geldi. Telefonun ekran çözünürlüğü beklenenden yüksek olacak.
Huawei P50 Pro Ekranı ile Şov Yapacak

Huawei‘nin bir süredir yeni amiral gemisi modeli ile karşımıza çıkacağı söyleniyordu. Normal şartlarda Haziran’da tanıtılıp satışa sunulması beklenen P50 ailesi, çip krizi ve Amerika’nın yaptırımlarından dolayı biraz ertelenmişti. Bugün ise ailenin en büyük üyesi Huawei P50 Pro hakkında herkesi heyecanlandıran bilgiler geldi.

Huawei P50 Pro ekranı dillere destan

Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da kullanıcıları iletişim kuran Huawei’nin mobil bölümünün başkanı Bruce Lee, P50 Pro ile çekilmiş bir ekran görüntüsü paylaştı. Bu ekran görüntüsü ile telefonun ön kamerasının nokta çentikli olacağı ve ekranının 1224 x 2696 çözünürlüğünde 20:9 en boy oranına sahip olacağı ortaya çıktı. Ayrıca telefonda 5G ve Wi-Fi 6 Plus bağlantıları da yer alacak.

Bu zamana kadar sızdırılan bilgilere göre telefon 29 Temmuz 2021 tarihinde tanıtılacak. Birçok onayını alan telefonda Snapdragon 888 yonga setinin yer alacağı söyleniyor. Ancak Çin’de satılacak olan sürümlerde Kirin 9000 serisi yonga seti kullanılabilir.

Huawei ile Qualcomm arasındaki buzlar erimiş gibi görünüyor. Android’i terk etmek isteyen Huawei’nin yeni canavarlarında HarmonyOS 2.0’a yer vermesine kesin gözüyle bakılıyor. Ancak P50 ailesinde yine Google Mobil Servisleri yer almayacak. Muhtemelen telefonun Android ile de çalışan bir sürümü yer alacak ve Avrupa pazarında Android ile satılacak.

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Pro

Fiyat konusunda Huawei’nin nasıl bir yol izleyeceği bilinmiyor. Ancak firmanın kamera konusunda yine Leica ile anlaşacağı ve DxOMark’tan tahtını Xiaomi Mi 11 Ultra’dan alacağı söyleniyor. Halka tasarımlı büyük lensleri ile dikkatleri üzerine çekecek olan Pro modelin 8 GB RAM ve 12 GB RAM’li sürümleri olacak. Pro Plus’ta ise RAM miktarının 16 GB’a kadar çıkması bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.