Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 6, 2021 16:24

Galaxy S22 Ultra Kamerası ile Üzebilir

Samsung'un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S22 Ultra için kötü haber geldi. Telefonda 200 Megapiksel kamera yer almayabilir.
Galaxy S22 Ultra Kamerası ile Üzebilir

Samsung, 2022’nin ilk ışıklarında karşımıza amiral gemisi ailesi Galaxy S22 ile çıkacak. Etkiliğe daha aylar varken S22 serisi hakkında dedikodular gelmeye başladı. Bildiğiniz gibi Galaxy S22 Ultra modelinde 200 Megapiksel kamera sensörünün yer alacağı söyleniyordu. Ancak bu dedikodular ünlü sızıntı devi IceUniverse tarafından yalanlandı.

Galaxy S22 Ultra 108 Megapiksel sensör ile gelecek

IceUniverse’e göre Ultra modelde yine 108 Megapiksel çözünürlüğünde sensör yer alacak. S21 Ultra’da yer alan Samsung ISOCELL HM3 sensörünün aynısını yeni modelde de kullanacak olan Samsung, kamera konusunda beklentiyi yükseltenleri hüsrana uğratacak gibi görünüyor.

Ancak S22 Ultra, daha yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar sunacak. Exynos 2200 yonga seti sayesinde telefonlar daha gelişmiş fotoğraf işleme algoritmalarına sahip olacak. Bu sayede fotoğraflar daha hızlı ve kaliteli bir şekilde işlenecek. Lens konusunda Samsung’un fotoğraf devi Olympus ile anlaşması bekleniyor. Bu sayede sensörün dezavantajı bir avantaja çevrilebilir. Yani telefon daha çıkmadan kamerası hakkında konuşmak için biraz erken.

Galaxy S22

Samsung’un performans konusunda yeni modelleri ile konsol deneyiminde bir oyun deneyimi sunması bekleniyor. AMD ile anlaştığı söylenen Samsung, Exynos yonga setlerinde grafik biriminde bir sıçrama yaşayacak. Ayrıca 4nm işlem süreci ile üretilecek olan yeni yonga seti verimlilik konusunda da selefinden daha iyi olacak.

Güney Koreli firmanın uzun zamandır DxOMark‘ta liderliği Çinli firmalara kaptırdığını biliyorsunuz. Bu yüzden Samsung’un ne yapıp ne edip yeni seri ile kamera konusunda yeni bir döneme geçmesi gerekiyor. Umarız söylendiği gibi Olympus ile anlaşma sağlanır ve yeni canavarların lensleri DSLR kamera gibi bir performans sergiler.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.