Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 6, 2021 12:25

Netflix’in Popüler Türk Dizisi Aşk 101’in İkinci Sezon Tarihi Açıklandı

Netflix, popüler gençlik dizisi Aşk 101’in ikinci sezon tarihi sosyal medya hesaplarından duyurdu. İşte Aşk 101 2. sezon tarihi...
Netflix’in Popüler Türk Dizisi Aşk 101’in İkinci Sezon Tarihi Açıklandı

Aşk 101 2. sezon yayın tarihi açıklandı. Netflix’in sosyal medya hesaplarından duyurduğu mini bir video ile dizinin ikinci sezonunun 30 Eylül tarihinde yayınlanacağı resmen onaylandı.

ilk sezonuyla büyük beğeni toplayan Türk dizisi Aşk 101’in 2. sezon çekimleri geçen yıl temmuz ayında başlamış ve pandemi nedeniyle bazen ara verilmek zorunda kalındı.

1998 yılında geçen ve günümüze uzanan Aşk 101, sisteme direnirken bir yandan da yetişkin dünyasına adım atmaya hazırlanan bir grup asi gencin hikayesini konu alıyor. Dizinin ikinci sezonun Aşk 102 şeklinde isimlendirileceği iddia edilse de, yayınlanan video bu iddianın doğru olmadığını gösterdi.

Aşk 101, ilk sezonu 24 Nisan 2020’de Netflix platformunda yayımlanan, senaryosu Meriç Acemi tarafından kaleme alınan, yönetmenliğini Ahmet Katıksız ve Deniz Yorulmazer’in birlikte yaptığı gençlik ve komedi-drama türündeki Türk internet dizisi. Dizinin ikinci sezon çekimlerine 14 Temmuz 2020 tarihinde başlandı.

Aşk 101 1. sezonda Neler Oldu?

4 uyumsuz ve 1 örnek öğrencinin ağırlıklı olarak 1998 yılında geçen hikâyesini anlatır. Hikâyeyi anlatan Işık (Bade İşçil) çoktan yetişkin olmuş, yıllar sonra tekrar buluşmak için lise arkadaşlarına mektup göndermiştir. Yetişkin Eda (Tuba Ünsal) ona katılmış ve diğerleri beklenmektedir. Yetişkin Işık’ın anlatımına ağırlıklı olarak 2000 ve öncesinin müzikleri de eşlik eder. Birbirinden farklı sebeplerden ötürü okul idaresiyle problem yaşayan Sinan (Mert Yazıcıoğlu), Kerem (Kubilay Aka), Eda (Alina Boz) ve Osman (Selahattin Paşalı) daha önce pek çok sefer atılma tehlikesi yaşamış ve neredeyse tüm öğretmenlerini bıktırmıştır.

Okulun müdürü Necdet (Müfit Kayacan) okuldan atılmaları için fırsat kollarken onların okuldan atılmamaları için elinden geleni yapan tek öğretmen Burcu (Pınar Deniz) öğretmendir. 4 haylaz öğrenci, Burcu öğretmenin tayinin çıktığını öğrendiklerinde gitmesini önlemek için onu okulun asi beden eğitimi öğretmeni Kemal’e (Kaan Urgancıoğlu) âşık etme planı yaparlar. Planın yürümesi için aşktan anlayan birilerine ihtiyaçları vardır. Okulun örnek öğrencilerinden Işık’ı (İpek Filiz Yazıcı) yardımcı olması için ikna ederler.

Oyuncular ve rolleri

  • Kaan Urgancıoğlu, Kemal
  • Pınar Deniz, Burcu
  • Mert Yazıcıoğlu, Sinan
  • Kubilay Aka, Kerem
  • Alina Boz, Eda
  • Selahattin Paşalı, Osman
  • İpek Filiz Yazıcı, Işık
  • Müfit Kayacan, Necdet
  • Bade İşçil, yetişkin Işık
  • Tuba Ünsal, yetişkin Eda

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.