Akıllı Telefon Temmuz 5, 2021 14:25

Ekran Altı Kamera Teknolojisine Sahip ZTE Axon 30 Karşınızda!

ZTE Axon 30 modelinde ekran altı kamera teknolojisinin yer alacağı onaylandı. ZTE aynı zamanda telefonun bir de resmi görüntüsünü paylaştı.
Ekran Altı Kamera Teknolojisine Sahip ZTE Axon 30 Karşınızda!

ZTE malumunuz ekran altı kamera teknolojisinin gelişiminde önemli katkıları olan markaların başında geliyor. Ekran altı kamera teknolojisine sahip ZTE Axon 20 bu alanda dünyada bir ilki temsil edip yaygın şekilde satışa sunulan ilk telefon oldu. Firmanın ZTE Axon 30 modelinde de benzer teknolojiyi kullanacağı zaten biliniyordu. Axon 30 Pro ve 30 Ultra sonrası bu modelin gecikmesi acaba rafa mı kaldırıldı iddiaları beraberinde getirmedi değil. Neyse ki ZTE telefona dair paylaştığı son görüntü artık çıkış tarihinin yaklaştığı anlamına geliyor.

ZTE Axon 30 Karşınızda!

Telefonun ekran kasa oranı %100 seviyesinde. Anlayacağınız ön bölümde tasarımı olumsuz etkileyen bir çentik ya da kamera deliği bulunmuyor. Sevindirici olan bir diğer gelişme ise ZTE’nin ekran altına yerleştirdiği kamerada çekim kalitesini önemli ölçüde iyileştirmesi.

Şirketin kıdemli yöneticilerinden Lv Qianhao, ZTE Axon 30 ekran altı kamera versiyonunun, dünyanın ilk ticari ekran altı telefonu Axon 20 ile kıyaslandığında çekim kalitesinde önemli bir sıçramanın gerçekleştirildiğini vurguladı. Öte yandan ekran altı kamera teknolojisi artık 400 piksel yoğunluğuna ve 120Hz tarama hızına sahip panellerin altına da gizlenebiliyor.

Telefonun bazı özelliklerinden söz edecek olursak; işlemci birimi serideki diğer telefonlarda olduğu gibi Snapdragon 888’de oluşacak. 18 GB+2 GB sanal bellek şeklinde 20GB RAM’e sahip olacağı bildirilen telefonda 64 megapiksel + 64 megapiksel + 5 megapiksel + 2 megapiksel şeklinde dörtlü kamera ve 55 watt hızlı şarj desteği önem çıkan bazı özellikler olacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.